پیمانکار برف‌روبی جاده شمشک به دیزین دلیل اصلی مرگ یک کارگر در این جاده را توضیح داد.
کد خبر: ۳۵۰۴۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳
پیمانکار برف‌روبی جاده شمشک به دیزین: خفگی عامل درگذشت کارگر بود نه سقوط بهمن/ دیه متوفی پرداخت می‌شود

به گزارش صدخبر  محمدرضا شمشکی   درباره مرگ محمد صادقی یکی از کارگران پاکسازی جاده شمشک به دیزین اظهار داشت: این جاده چهار نقطه بهمن‌خیز خطرناک  و هشت منطقه خطر دارد. در شب این حادثه تلخ چند نقطه را پاکسازی و مناسب‌سازی کردیم تا به سمت پراکینگ دیزین برویم. این کار از 11 شب و پس از پایان بارندگی آغاز شد. من خودم جلوتر از همه حرکت می‌کردم، با این وجود کامیونی که مرحوم صادقی در آن قرار داشت، بین برف‌ها گیر کرد. در واقع هیچ بهمنی روی کامیون سقوط نکرد که عامل مرگ این کارگر زحمتکش شود.

وی افزود: در همان زمان که کامیون در برف گیر کرده بود، باد شدیدی آمد و باعث شد برف در اطراف کامیون بیشتر شود. در همان لحظه صادقی که ظاهراً ترسیده بود، به جای آنکه ماشین را خاموش کند، این کار را نکرد و همین مسئله باعث شد تا دود به داخل کامیون برود و باعث خفگی و مرگ او شود. در واقع صادقی نه به دلیل سقوط بهمن بلکه به دلیل خفگی ناشی از دود درگذشت.

پیمانکار برف‌روبی جاده شمشک به دیزین خاطرنشان کرد: همان لحظه که این اتفاق رخ داد، با هادی شمشکی راننده لودر شهرداری تماس گرفتم و او اولین کسی بود که پس از 40 دقیقه یعنی در ساعت 4:40 به منطقه رسید. با انتقال جسد مرحوم صادقی اعلام شد که او به دلیل خفگی فوت کرده است.

محمدرضا شمشکی که طرق قراردادش افشار بهره‌بردار پیست دیزین است، عنوان کرد: بازگشایی جاده همیشه شب‌ها انجام می‌شود. این بار هم قرار بود برف‌روبی انجام شود تا مسئولان اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان شمیرانات از آن بازدید کنند و سپس مجوز حضور مردم عادی داده شود. در واقع همیشه این توافق با اداره راهداری برای بازگشایی صورت می‌گرفت و این بار هم قرار بود این نهاد کنترل را در صبح حادثه انجام بدهد تا مشکلی به وجود نیاید.

وی گفت: متاسفانه منافع برخی افراد در بسته بودن این جاده است و به همین دلیل هم در روزهای اخیر خبرهای نادرست ارائه کرده‌اند. برای مثال عنوان شده که در این حادثه یک فرد دیگر به نام حجت بابایی هم فوت کرده، در حالی که این فرد به دلیل بیماری و در جایی غیر از این جاده از دنیا رفته است.

پیمانکار برف‌روبی جاده شمشک به دیزین در پاسخ به این موضوع که گفته می‌شود قرار نیست پول دیه مرحوم صادقی از سوی مسئولان پیست دیزین پرداخت شود، به  تسنیم گفت: افشار به عنوان بهره‌بردار پیست مبلغ 300 میلیون تومان وثیقه گذاشته و قرارداد بیمه را نیز در آن قرار داده که اگر شرایط پرداخت دیه از طریق بیمه فراهم نشود، این 300 میلیون به خانواده صادقی داده شود. همچنین قرارداد بیمه این مرحوم انجام شده و موجود است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

شمشکی در پایان گفت: از طرف بهره‌بردار دیزین به اداره راهداری پیشنهاد داده شده 4 بهمن‌پران در نقاط اصلی جاده نصب شود که هزینه آنها بین 2 تا 2.5 میلیاد تومان می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها