سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: اعتقادی به صداقت ادعاهای اطرافیان زنجانی ندارم و توصیه‌ کردم وقتی برای آخرین فرصت پرداخت وجوه تعیین شود.
کد خبر: ۳۵۰۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸
به گزارش صدخبر  حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود، درباره وضعیت بابک زنجانی گفت: همراهان بابک زنجانی میگفتند کسانی هستند که پول‌ها را بپردازند، اما اتفاقی نمی‌افتاد. اخیرا هم یکی از نمایندگان گفت که اینها میخواهند پول نفت را بدهند. چرا وزارت نفت قبول نمی‌کند، درخواست کرد یک بار دیگر هم امتحان کنیم که هیأتی از وزارت نفت، اطلاعات، مجلس و قوه تشکیل شد که به کشور موردنظر بروند برای وصول پولها، بعضی از طرفهای زنجانی نیز خارجی هستند که باید در آن کشورها اقامه دعوا کند و طلبش را بگیرد. من اعتقاد به صداقت اینها ندارم و توصیه کردم که وقتی برای آخرین فرصت پرداخت وجوه تعیین شود.وی درباره موضوع تخفیف در مجازات بابک زنجانی گفت: در حکم دیوان به موضوع ارفاق پس از بازگرداندن وجوه اشاره شده اما نگفته که چه نوع ارفاقی.

معاون اول قوه‌قضاییه درباره حسابهای بیهویت هم اظهار کرد: اگر حساب‌ها مشکوک به پولشویی باشد، وزارت اقتصاد باید آنها را به قوه قضاییه اعلام کنند تا رسیدگی شود. نمیدانم بیهویت یعنی چه، نداشتن کد شهاب دلیل بر بی‌هویتی نیست و دادستانی نمیتواند ابتدا به ساکن ورود کند.

محسنی‌اژه‌ای درباره پرونده عیسی شریفی گفت: این پرونده، در مرحله تحقیقات مقدماتی است و هنوز به مرحله کیفرخواست نرسیده و به دادگاه نرفته است. به همین دلیل نمی توانم اطلاعات بیشتری بدهم.

سخنگوی قوه با بیان اینکه پرونده شیخ استخاره در دادگاه ویژه روحانیت است، درباره جزئیات و آخرین وضعیت آن نیز اظهار بی‌اطلاعی کرد.


 تبرئه حسین فریدون کذب است/ آخرین وضعیت پرونده جاسوسان محیط‌زیستی

 سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: پرونده حسین فریدون همچنان در دادسراست اما ادعای تبرئه وی کذب است.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود درباره پایین نیامدن قیمت های بازار با وجود پایین آمدن نرخ دلار اظهار کرد: خیلی از کالاها داخلی است و ربطی به دلار ندارد ، برخی هم گران‌فروشی و کم فروشی می کنند که با آنها برخورد خواهد شد البته گران‌فروشی و کم فروشی مربوط به دولت و تعزیرات است که دادستان کل به تمام دادستان‌ها نامه زدند که اگر تعزیرات نیاز به حکم قضایی یا دستگیری داشتند همکاری شود.

محسنی‌اژه‌ای درباره آخرین وضعیت پرونده‌های حقوق‌های نجومی گفت: کسانی که درباره دریافتی‌هایشان مصوبه داشتند، مجرم تلقی نشدند و قرار شد وجوه اضافه را برگردانند اما کسانی با صحنه‌سازی وانمود کردند که شرکت‌های زیان‌ده بوده‌اند و پاداش برداشتند، مرتکب جرم شدند و به دادگاه رفتند و باید پولها را برگردانند. کسانی هم که برنگردانند تحت تعقیب قرار گرفتند. دولت برای مقامات حداکثر 10 میلیون و غیر مقامات زیر 20 میلیون را به عنوان حداکثر حقوق ابلاغ کرده که سازمان بازرسی تا کنون گزارشی بر خلاف آن نداشته است.

معاون اول قوه‌قضاییه درباره پرونده بازداشتی‌های محیط زیستی اظهار کرد: پرونده به دادگاه رفته اما وکیل باید پرونده را بخواند و اعلام آمادگی کند تا تعیین وقت شود. مگر اینکه بگویند ما وکیل نمی خواهیم، البته برخی از آنها به علت اینکه کیفرخواستشان موجب سلب حیات است خواه ناخواه باید حتما وکیل داشته باشند.

سخنگوی قوه‌قضاییه درباره پرونده حسین فریدون نیز گفت: این پرونده همچنان در مرحله دادسراست و تغییر خاصی نکرده و ادعای تبرئه او کذب است.

وی همچنین، از رسیدگی مقدماتی به پرونده برخی مقامات استانی از جمله شهردار سابق استان البرز که در مرحله مقدماتی هستند خبر داد و گفت: برخی از افراد وزارتخانه‌ها هم همراه آنها هستند.


 محسنی‌اژه‌ای: قطعا رئیس قوه‌قضاییه نمی‌شوم

 سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: احتمال اینکه من به عنوان رئیس آینده قوه‌قضاییه انتخاب شوم، قطعا وجود ندارد.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری امروز خود، درباره احتمال اینکه به عنوان رئیس آینده قوه‌قضاییه انتخاب شود اظهار کرد: احتمال اینکه من رییس قوه قضاییه بشوم قطعا وجود ندارد. هر وقت مقام معظم رهبری فرد جدید این قوه را معرفی کردند همه ما مطلع می‌شویم.

وی ادامه داد: آیت‌الله آملی‌لاریجانی کماکان با قوت و قدرت کارهای خود را انجام می دهند و هیچ خللی هم به امور وارد نشده است.

سخنگوی قوه‌قضاییه درباره پرونده شکایت خاتمی از روزنامه کیهان و حسین شریعتمداری گفت: این پرونده هنوز به نتیجه نرسیده و به دادگاه نرفته است، نتیجه که روشن شد اعلام می کنیم.

محسنی‌اژه‌ای درباره لایحه وکالت گفت: در دولت دهم لایحه جامع وکالت را به دولت فرستادیم که اصلا به مجلس نرفت، در دولت یازدهم هم دنبال کردیم باز هم نرفت؛ مردم باید دستشان به وکیل برسد و پول زیاد ندهند. بعضی از وکلا پولهای بسیار گرافی دستشان می رسد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها