آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: دیکتاتور خبیث دنیا در آمریکا اتاق جنگ علیه ایران تشکیل داده و ما هم باید برای دفاع از حمله دشمن اتاق جنگ اقتصادی تشکیل دهیم.
کد خبر: ۳۴۹۹۴۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹

ادقفغافغا به گزارش صدخبر آیت الله امامی کاشانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه (30 آذر ماه) ضمن انتقاد از مسائل اقتصادی، گفت: آیا این همه احتکار و گران فروشی درست است؟ این چنین اموال را از بین بردن، رشوه گرفتن و فساد درست است؟

وی ادامه داد:‌ کشور ما جوان‌های شجاع، ‌با شهامت، فداکار و پدران و مادران ایثارگر بسیار دارد اگرچه ریزش‌هایی بوده اما رویش‌های بسیاری هم وجود دارد، اما باید به امام عصر(عج) توجه داشت.

آیت الله امامی‌ کاشانی همچنین با بیان اینکه ایران از نظر ایدئولوژیکی دارای ایدئولوژی شیعی که همان برجسته‌ترین تفکر دینی و ایدئولوژی در دنیاست،‌ گفت: دنیا به این معنا توجه کرده و همین تفکر بود که انقلاب اسلامی را به وجود آورد.

خطیب موقت نماز جمعه ضمن تسلیت وفات حضرت معصومه(س) تصریح کرد: امامزاده‌ها در کشور پناه و مرجع برای انسان و شیعیان هستند.

وی با اشاره به اینکه شهید دکتر مفتح وحدت میان حوزه و دانشگاه را مطرح کرد، افزود: وحدت میان حوزه و دانشگاه‌ یعنی این دو یکدیگر را کمک کنند و علم و دین و طبیعت با یکدیگر بوده و حرکت کنند که در این صورت دین و علم هر دو اساس خود را خواهند داشت.

آیت الله امامی‌ کاشانی بیان کرد: این گونه علم بر اساس دین پیش خواهد رفت و دانشگاه و دانشگاهیان از گناه، هرزگی و فساد دور می‌شوند و این موضوع یکی از اساس‌ها و اصول مربوط به اسلام است و در گذشته هم دانشمندان بسیاری از علوم طبیعی حمایت کردند و در کنار سایر علوم از علم اسلامی و فقه و اصول تبعیت داشتند.

خطیب موقت نماز جمعه با تأکید بر اینکه دشمنان امروز جوانانی را می‌خواهند که در عیاشی باشند تا کشورمان را ببلعند، اظهار کرد: رئیس جمهور فاسد و مفسد آمریکا و همچنین آل سعود کثیف می‌خواهند تا همه چنین باشند، حتی درباره کشورهای عراق، یمن، فلسطین، افغانستان و بحرین هم چنین خواسته‌ای دارند، یعنی یک دنیایی می‌خواهند که همه در فساد و عیاشی قرار داشته باشند تا این کشورها در دست خودشان باشند.

وی تصریح کرد: ‌در کلاس‌ها از عظمت جمهوری اسلامی، اسلام، تفکر شیعی و اصالت مهدوی را بگویید، از این انقلاب بگویید که این حقیقت را به وجود آورد نه آن که کنایه بزنید.

آیت الله امامی‌ کاشانی با بیان اینکه اگر جلوی اراذل و اوباش را نگیرید دنیا چنین می‌شود، گفت: این کشورها جوانان و ایثارگرانی دارند و آنها به دنبال ایثارگری پدران و مادران و جوانان هستند، همان طور که مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدا فرمودند این شهامت شهدا بود که آمریکا دمشان را جمع کرده و گفتند از سوریه باید بروند، آنها از یمن و فلسطین هم شکست خورده و می‌خورند.

خطیب موقت نماز جمعه ادامه داد: آمریکا و گاو شیرده‌اش یعنی آل سعود به حول و قوه خدا رسوا خواهند شد و با دست خالی و ذلت از میان می‌روند.

وی ضمن انتقاد از اینکه به مردم ضعیف و اشخاصی که با کمترین حقوق زندگی می‌کنند رحم و شفقتی نداریم، بیان کرد: دولت،‌ دستگاه قضایی، اجرایی و قانون گذاری وظیفه دارند بر اساس فرموده حضرت علی(ع) به مالک اشتر افرادی را به کار بگیرند که نسبت به مردم لطف، محبت و رأفت داشته باشند.

آیت الله امامی‌ کاشانی تأکید کرد: ‌اکنون دیکتاتور خبیث دنیا در آمریکا اتاق جنگ علیه ایران تشکیل داده و ما هم باید برای دفاع از حمله دشمن اتاق جنگ اقتصادی تشکیل دهیم.

خطیب موقت نماز جمعه اظهار کرد: همه مسئولان، نهادها و مردم باید دست به دست هم دهیم تا در کشور مشکل اقتصادی وجود نداشته باشد.

وی همچنین در پایان با اشاره به پنجم دی ماه که بر اساس دستور امام راحل، سپاه حفاظت از هواپیمایی تشکیل شد هم گفت: این عزیزان در حفاظت از هواپیماها خوب عمل کرده‌اند و ما برای آنها در پیشگاه خداوند سلامت، توفیق و اجر دنیا و آ‌خرت می‌خواهیم.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها