مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران گفت: کاشت چمن در تهران ممنوع شده و به جای آن درختانی سازگار با محیط که مقدار کمی آب هم نیاز دارند کاشته می‌شود.
کد خبر: ۳۴۹۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۱
به گزارش صدخبر  سامانه «فارس من» با هدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده است و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

شهروندان در "فارس من" در خواست کردند که با کمبود آب ،کاشت درخت جایگزین چمن شود.

هموطنان عنوان کردند«از آنجا که کاشت و نگهداشت چمن احتیاج به آب فراوان و نیروی کار بیشتر دارد لذا پیشنهاد می شود هزینه کاشت و نگهداری چمن را صرف کاشت درخت با آبیاری قطره ای نمایندتا از این طریق هم در مصرف اب صرقه جویی می شود و هم در صرف هزینه ها نگهداشت درخت علاوه بر هزینه کمتر ، در تمیز نمودن هوا نیر بیشتر از جمن مفید است و احتیاج به نیروی کار کمتری دارد»

علی‌محمد مختاری  مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس، گفت: کاشت چمن در تهران ممنوع شده است و به جای آن گونه‌های درختی سازگار با محیط که مقدار کمی آب نیاز دارند کاشته می‌شوند و این درختان سایه‌انداز هستند.

وی با بیان اینکه در تابستان چمن‌ها باید هر روز آبیاری شوند، گفت: ولی این گونه درختی در هفته 2 بار نیاز به آبیاری دارد و باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود.

به گفته مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران، این درختان در تولید اکسیژن نقش بسزایی دارند و در دو سال گذشته در تهران بسیار کاشته شده است.

مختاری با تأکید بر این موضوع که اگر پیمانکاری چمن بکارد توبیخ و در برخی موارد لغو قرارداد می‌شود، گفت: به جای چمن باید از گیاهان پوششی و درختان بومی و سازگار با شرایط اقلیمی شهر تهران و مقاوم به کم آبی استفاده شود. 

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران تأکید کرد: در سال جاری در تمام مناطق آبیاری از ساعت 18 تا 6 صبح است و دیگر در روز آبیاری صورت نمی‌گیرد چرا که به دلیل گرما آب تبخیر می‌شد و همین امر باعث شده که 50 درصد در مصرف آب صرفه‌جویی داشته باشیم.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها