فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه طرح رعد ۱۹ مطرح کرد؛
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری دلالان ارزی که در معابر اصلی و فرعی پایتخت مشغول خرید و فروش غیرقانونی ارز بودند، خبر داد.
کد خبر: ۳۴۹۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۳

دستگیری دلالان ارزی در تهران با حسابهای بانکی نجومی/ حذف طرح زوج و فرد باید بررسی شودبه گزارش صدخبر   سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در حاشیه طرح رعد ۱۹ و در جمع خبرنگاران گفت: روز گذشته تعداد ۷ نفر از دلالان ارزی که به صورت غیر قانونی در حال خرید و فروش در پایتخت بودند، شناسایی و دستگیر شدند و شناسایی دیگر دلالان ارزی در دستور کار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه شهروندان باید ارز‌های مورد نیاز خود را از صرافی‌های مجاز تهیه کنند، گفت: در پایتخت ۱۵۰ صرافی مجاز وجود دارد که مورد حمایت پلیس است و تاکید ما بر این است که شهروندان ارز‌های خود را از صرافی‌های مجاز تهیه کنند تا بعد‌ها دچار مشکل نشوند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: بانک مرکزی از ۶۰ صرافی غیر مجاز که فعالیت غیر قانونی داشتند، شکایت کرد که به آن‌ها مهلت دادیم تا مدارک خود را به پلیس  ارائه دهند و مجوز کارشان صادر شود.

وی  در ادامه گفت: خبر حذف طرح ترافیک را از خبرنگاران شنیدم و تاکنون چیزی در این باره به من اعلام نشده است.

سردار رحیمی با بیان اینکه اصلی ترین دستگاه در خصوص اجرای طرح زوج و فرد پلیس است که باید ترافیک شهر را کنترل کند، اظهار کرد: اگر قرار است طرحی حذف شود باید در کمیسیون تخصصی بررسی شود.

 فرمانده انتظامی تهران بزرگ در خصوص اجرای طرح رعد ۱۹ که توسط پلیس پیشگیری و کلانتری‌های پایتخت انجام شد، گفت: با استفاده از تمام ظرفیت‌های کلانتری‌ها و پلیس پیشگیری در پایتخت، ۲۵۴ حکم قضایی به مرحله اجرا درآمد که طی آن ۶۳۱ سارق، مالخر و قاچاقچی دستگیر شدند.

وی با اشاره به تشکیل  ۱۰۶۹ پرونده سرقت  و کشف و ضبط ۷ هزار و ۲۲۰ مورد اموال مسروقه افزود: ۳۵ باند در اجرای این طرح توسط پلیس پایتخت منهدم و ۱۴۱ دستگاه خودرو و ۹۰ دستگاه موتور سیکلت توسط پلیس توقیف شد.

سردار رحیمی با بیان اینکه ارزش اموال مسروقه ۷ میلیارد و ۶۰۲ میلیون تومان است، گفت: از سارقان دستگیر شده ۳۲۴ نفر دارای سابقه سرقت بوده و ۳۰۷ نفر برای بار اول توسط پلیس دستگیر شده‌اند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه ۱۰ قبضه سلاح جنگی شکاری و ۴۳ قبضه سلاح سرد توسط پلیس کشف و ضبط شده است، گفت: در حوزه قاچاق کالا ۳۲ نفر از قاچاقچیان که در این زمینه فعالیت داشتند، دستگیر شدند و ۷ هزار و ۹ فقره اموال مسروقه از قاچاقچیان کشف و ضبط شد که ارزش این کالا‌ها بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان است.

وی در خصوص برخی پیامک‌هایی که به شهروندان با موضوع جریمه آن‌ها ارسال می‌شود، گفت: براساس قانون تمامی شهروندانی که یک بار تخلف کرده‌اند به همان میزان اعمال قانون می‌شوند و مرتبه دوم نیز در کار نیست.

سردار رحیمی افزود: اخیرا در شورای شهر تهران بزرگ طرحی و قانونی تصویب شده است که کسانی که وارد طرح می‌شوند باید جریمه‌ای علاوه بر جریمه‌ای که پلیس برایشان اعمال می‌کند، بپردازند؛ لذا من اعلام می‌کنم که برای یک تخلف نباید دوبار جریمه لحاظ شود. پلیس برای کسانی که به طرح وارد می‌شوند جریمه‌ای با مبلغ ۲۰ هزار تومانی درنظر گرفته است و فقط آن را اعمال می‌کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: شهروندانی که تاکنون در خصوص اخذ برگه معاینه فنی اقدامی نکرده‌اند، نسبت به دریافت آن اقدام کنند تا مورد اعمال قانون واقع نشوند.

وی افزود: دلالان ارزی که در معابر اصلی و فرعی پایتخت مشغول خرید و فروش غیرقانونی ارز بودند را شناسایی و دستگیر کردیم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: با بررسی های انجام شده مشخص شد ۹۳ نفر از این افراد دارای حساب های بانکی نجومی هستند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها