رئیس جمهور در ورزشگاه چمران خوی:
روحانی گفت: نمی‌گذاریم مردم در تامین کالاهای اساسی مشکلی داشته باشند، سال آینده کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد کشور شوند.
کد خبر: ۳۴۹۳۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
به گزارش صدخبر   حجت الاسلام  حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز پس از ورود به شهرستان خوی و استقبال باشکوه مردم در جمع مردم ولایتمدار و انقلابی آذربایجان غربی در ورزشگاه شهید چمران گفت: به آذربایجان قهرمان افتخار می‌کنیم، آذربایجان سنگر بزرگ حراست از ایران اسلامی بوده و هست  و مردم قهرمان آذربایجان غربی مرزبان جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی گفت: خوشحالم سفر به استان آذربایجان غربی  را از شهر فرهنگ دارالایمان و شهر دانش و جهاد و ایثار و عرفان آغاز می‌کنیم، شهر خوی در میان مردم ایران شهر پر نشاط و چون نگینی در میان شهر‌های ایران می‌درخشد و خوشحالم در ماهی میهمان شما هستم که همه ما میهمان پیامبر اسلام و امام صادق (ع) هستیم.

دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و ما نفتمان را خواهیم فروخت / ورود کالا با ارز ۴۲۰۰ تومان از برنامه‌های سال آینده است/خشک شدن دریاچه ارومیه منجر به فاجعه بزرگی در غرب و شمال غرب کشور می شود

روحانی افزود: پیامبر(ص)  برای همه ما هم زیستی مسالمت آمیز، اخلاق و زندگی مادی و معنوی را  به ارمغان آورد و فخر ما این است که پیرو چنین پیامبری هستیم.

رئیس جمهور در ادامه گفت: ما در سایه مسیری که پیامبر(ص) به ما نشان داده است ، در مسیر اقتدار و عزت ایران اسلامی حرکت خواهیم کرد.

وی گفت: در زمانی که دشمنان می‌خواستند ما را از مردم سالاری و نظام پشیمان کنند با اقتدار و قدرت در مقابل دشمنان ایستادگی کردیم.
آن‌ها می‌خواستند ۱۳ آبان را روز غم و اندوه مردم ایران نشان دهند، اما مردم ایران با ایستادگی خود این روز را به روز قدرت و ایستادگی ملت در برابر دشمنان تبدیل کردند و این ایستادگی ها ادامه خواهد داشت و ملت ایران پاسخ دشمنان را در روز ۲۲ بهمن کوبنده تر خواهند داد.

روحانی گفت: درود بر شما مردمی که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با شکوه‌تر جشن خواهید گرفت و دشمنان قادر نخواهند بود مردم را نا امید کنند و مطمئنا ما آزاده می‌مانیم و در برابر آمریکا سر فرود نخواهیم آورد.

وی گفت: کاخ نشینان کاخ سفید بدانند ملت ما ملت غیوری است که همواره پیرو راه عاشورا و امام حسین (ع) است و فقط در برابر خداوند سر تعظیم فرود می‌آوریم.

رئیس جمهور گفت: دشمنان در مسیر ایجاد فشار اقتصادی و جنگ روانی بر ملت ایران هستند و فکر می‌کنند در سایه فشار بر مردم و زور گویی آن‌ها مردم را شکست خواهند داد اما بدانید ما در قرار دادهایمان در برابر دنیا به عهدمان وفا کردیم و ما آغاز گر جنگ اقتصادی نبودیم، اما آن‌ها هستند که در سایه شکست‌های پی در پی در منطقه به فکر انتقام گیری از ایران هستند.

روحانی گفت: ایستادگی همه ملت‌های مسلمان منطقه از جمله سوریه، لبنان، یمن، افغانستان و عراق و  در کنار ملت ایران موجب ترس و وحشت دشمن شده است.

وی تصریح کرد: دشمنان باید اشتباهات خود را تصحیح کنند و بدانند نخواهند توانست صادرات نفت را متوقف کرده و رابطه ایران را با کشور‌های مختلف قطع کنند ما نفتمان را خواهیم فروخت و با همسایگان رابطه نزدیک‌تر برقرار خواهیم کرد و دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و رابطه ما با کشور‌های منطقه روز به روز مستحکم‌تر خواهد شد.

روحانی گفت: ما نمی‌گذاریم کالا‌های اساسی تولیدی با مشکل روبرو شوند و اولین مورد در برنامه ریزی های سال آینده این است که کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومان  وارد کشور شوند.

وی افزود: ‌نمی‌گذاریم مردم در تامین کالاهای اساسی مشکلی داشته باشند و به امید خدا و با  همت مردم تولید داخلی را افزایش خواهیم داد و اولین مورد در برنامه ریزی‌های سال آینده این است که کالا‌های اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومان وارد کشور شوند.

روحانی گفت: در تلاش هستیم تا قیمت ها را کنترل کرده و شرایط را ثابت کنیم.

وی افزود: یکی از قول‌های من احیای دریاچه ارومیه بود همچنان پای این قولم ایستاده ام اگر تلاش دولت یازدهم و دوازدهم نبود امروز طبق روال سال‌های قبل قطره‌ای آب در دریاچه وجود نداشت و یک شوره زار به وجود می‌آمد که برای کشاورزی منطقه خطرناک بود که بحمدالله وضعیت دریاچه امروز تثبیت شده است و به دنبال احیای کامل آن هستیم چرا که خشک شدن دریاچه ارومیه فاجعه بزرگی را برای مردم ایجاد خواهد کرد.

روحانی در ادامه گفت: یکی دیگر از وعده‌های ما راه آهن مراغه به ارومیه بود و می‌دانید که بیش از ۸۰ کیلومتر از این راه آهن در دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد شده است و امروز به بهره برداری خواهد رسید.

روحانی گفت: جاده بین المللی قطور وخوی و رازی  جاده مهمی است و امروز اولین کلنگش به زمین خواهد خورد.

وی تصریح کرد: در سفر قبل به این استان 20 پروژه افتتاح شد، ۲۴ پروژه بیش از ۷۰ درصد پیشرفت کرده و ۲۱۵۰ میلیارد تومان در طرح‌های مختلف هزینه شده در حالی که ۱۱۸۰ میلیارد تومان قول من به پروژه‌های استان بوده است.

روحانی گفت: بیش از ۶۰۰ تخت بیمارستانی در استان افتتاح می‌شود و امروز یک بیمارستان ۲۲۵ تخت خوابی در خوی افتتاح خواهد شد.

رئیس جمهور گفت: در اول دولت دوازدهم  سه هزار و هفتصد و هشتاد و دو تخت بیمارستانی در استان داشتیم و امروز چهار هزار و صد و نه تخت داریم که نشان از خدمت دولت به این استان است و 117 پزشک در مناطق محروم استان در حال خدمت هستند.

وی گفت: در زمینه آبیاری مدرن ۶۰ هزار هکتار زمین کشاورزی را مجهز کردیم و ۶۸۴ روستا به خط گاز متصل شده است.

روحانی گفت: در سال ۹۲ سه میلیون تن محصول کشاورزی در این استان تولید شده که امسال به تولید  ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تن ارتقا یافته است.

رئیس جمهور گفت: ۴۵طرح و پروژه در این سفر برای استان با اعتبار ۲۲۴۸ میلیارد تومان تصویب خواهد شد و ۶ هزار میلیارد تومان در زمینه نیرو آب زه کشی و کانال کشی در استان هزینه شده و باز هزینه خواهد شد.

روحانی گفت: بیمارستان آیت الله خویی نیز تا ۲۲ بهمن امسال به افتتاح خواهد رسید و یک مجتمع باشکوه فرهنگی در کنار مزار شمس تبریزی به وجود خواهد آمد که کلنگش را امروز در این سفر به زمین خواهیم زد.

روحانی در پایان گفت:ما به فکر اشتغال فرزندان ایران زمین هستیم و به انسان های بزرگی چون آیت الله خویی افتخار می کنیم.

 

 

انتهای پیام/ی

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها