محسن هاشمی در واکنش به شنود مکالمه تلفنی میرزایی و کریمی معاون و مدیر برکنار شده شهرداری تهران توسط شهردار گفت: از این موضوع گذر کنید چرا که ابزار شنود آنقدر ارزان شده که زن‌ها و شوهرها هم از آن استفاده می‌کنند.
کد خبر: ۳۴۸۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
به گزارش صدخبر  محسن هاشمی رفسنجانی در پایان نودوچهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد گزینه‌های شهرداری تهران اظهار کرد: امروز این بحث مطرح شد که اگر افشانی نباشد آیا پروسه انتخاب شهردار جدید طولانی است یا خیر که اعضا گفتند پروسه کوتاه‌تر می‌شود.

وی افزود: البته به طور رسمی وارد پروسه انتخاب شهردار نشدیم و یک هفته فرصت داریم و اجماع بر  من نیست و من رئیس شورای شهر هستم و جایم راحت است و نیازی نیست برای خودم دردسر ایجاد کنم. البته شاید در ذهن برخی از اعضا هم ممکن باشد اسم من مطرح شود.

رئیس شورای شهر تهران همچنین درخصوص موضوع شنود افشانی از دو مدیر برکنار شده شهرداری (کریمی و میرزایی)‌ بیان کرد: از موضوع شنود گذر کنید. ابزار شنود آنقدر ارزان شده که زن و شوهرها هم از آن استفاده می‌کنند. تا این لحظه هنوز نامه وزارت کشور درخصوص شمولیت شهردار تهران درخصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان به دست بنده نرسیده است. معاون حقوقی ریاست جمهوری نیز اطلاعیه‌ای در این زمینه داده اما در هر صورت فرآیند این کار باید از طریق وزیر کشور انجام شود.

رئیس شورای شهر تهران درباره اینکه اطلاعات غلطی در فضای مجازی درخصوص نامه وزارت کشور منتشر شده است گفت: هم اکنون شرایط احراز بازنشسته بودن افشانی مخدوش بوده و باید وزیر کشور تعیین تکلیف کند.

هاشمی ادامه داد: بحث دو فوریت یک ایده در مجلس است که مثلا ارگانی مثل وزارت اطلاعات، نیروهای خود را از دست می‌دهد و دنبال اصلاح قانون هستند.

وی گفت: بنده شنیدم که قوه قضائیه و فرهنگستان هم دنبال اصلاح قانون هستند و در مورد شهرداران نیز این حرف وجود دارد و احتمال وجود دارد حتی با سه فوریت مجلس به این موضوع ورود کند.

رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: اینکه تشکیل این فوریت را به گردن شورای شهر یا شهرداری بیندازیم درست نیست چرا که برخی از دستگاه‌ها با این قانون دچار مشکل شده‌اند و باید یک هفته دیگر صبر کنیم تا نتیجه وزارت کشور برسد و اگر جواب وزارت کشور نیامد وارد پروسه بعدی خواهیم شد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها