مرور صحبت‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره ایران، نشان می‌دهد که در بسیاری از موارد برخی‌ها با دادن اطلاعات نادرست و بعضا مضحک او را سرکار گذاشته شده‌اند.
کد خبر: ۳۴۸۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۵
به گزارش صدخبر موعد سخنرانی روسای جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل که می‌رسد، باید آماده گاف‌های خنده‌‌دار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم جعلی و اشغالگر صهیونیستی بود.

مثلا همین پنج‌شنبه شب گذشته نتانیاهو در محل سازمان ملل متحد، نام تورقوزآباد(دو قوزآباد)که ایرانی‌ها پیش از این برای اسم بردن از یک مکان پرت از آن استفاده می‌کردند را در سازمان ملل بکار برد و دوباره این واژه را بر سرزبان‌ها انداخت. او با انتشار عکس زیر در مهمترین سخنرانی که هر شخصی می‌تواند مهمترین نکاتش را به گوش جهان برساند، مدعی شد که ایران در نزدیکی تهران تجهیزات هسته‌ای دارد که آن را به آژانس گزارش نکرده است.

تور سرکاری نتانیاهو؛ از «علاءالدین» تا «تورقوزآباد»/ گاف‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که جهانی شد

وی همچنین با نشان دادن تصویری از «گوگل مپ» مدعی شد ایران یک مکان هسته‌ای سری دیگر در تهران دارد که حدود ۳۰۰ تن مواد رادیواکتیو را در آن نگهداری می‌کند!

 

اما ادعاهای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی آن قدر خنده‌دار و مضحک بود که به سرعت به نُقل شبکه‌های اجتماعی ایرانی تبدیل شد(اینجا)، حتی خبرنگار «یورو نیوز» که به محلی که نتانیاهو آدرس داده بود، رفت و در پایان گزارشش اعتراف کرد که عده‌ای او را سرکار گذاشته‌اند.

تور سرکاری نتانیاهو؛ از «علاءالدین» تا «تورقوزآباد»/ گاف‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که جهانی شد

* ایران فقط 12 بار بازرسی شده

البته گاف امسال نتانیاهو به این مورد ختم نشد چراکه وی در گفتگویی که بامداد شنبه (به وقت تهران) از بخش انگلیسی شبکه «صدای آمریکا» پخش شد ادعا کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تنها ۱۲ مرتبه از ایران بازرسی کرده است و این میزان بازرسی کافی نیست.

این ادعا درحالی صورت می‌گیرد که نتانیاهو تعداد گزارش‌های مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره وضعیت پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را با میزان بازرسی‌های انجام شده، اشتباه گرفته‌، چراکه آژانس از زمان اجرایی شدن توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با ایران در دوازده گزارش فصلی تایید کرده است که ایران به طور کامل به تعهدات خود پایبند بوده است.

به بیان دیگر اینکه میزان بازرسی‌ها ارتباطی به تعداد گزارش‌های منتشر شده ندارد و آنطور که آژانس اعلام کرده تاکنون چند هزار نفر-ساعت از مراکز مختلف مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران بازرسی شده است.

 

* یک فیلم ۲ دقیقه‌ای و ۳ گاف

دو ماه پیش نیز نتانیاهو فیلم کوتاهی را منتشر کرد و از شخصیتی فرضی به نام «فاطمه» نام برد . وی به این بهانه تمام اتفاقات تلخی که در اقصی نقاط کشور طی چند ماه رخ داده را با سیاه‌نمایی بازخوانی کرد. اما در این فیلم ۲ دقیققه‌ای گاف‌هایی داد که نشان می‌دهد که خیلی‌ها به او آدرس اشتباه می‌دهند.

به طور مثال وی در این فیلم عنوان کرد: فاطمه به قنادی مورد علاقه‌اش در مرکز خرید علاءالدین می‌رود تا کیک یزدی بخورد. اما اگر نتانیاهو از هرکسی یک روز در تهران زندگی کرده باشد می‌پرسید می‌دانست که پاساژ موبایل علاءالدین، مرکز خرید موبایل است نه مکانی برای فروش کیک یزدی!

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در همین فیلم ادعا کرد که برج پارامیس (در منطقه ۲۲ تهران) تهران که دچار حریق شده بود به دلیل نبود تجهیزات چندین روز در آتش سوخت، این درحالی بود که آتش‌سوزی برج پارامیس که یکشنبه (۳۱تیرماه) اتفاق افتاد، در کمتر از ۳ ساعت و بدون تلفات جانی مهار شد. برخلاف صحبت‌های نتانیاهو، در این عملیات از نردبان 64 متری که یکی از به‌روزترین تجهیزات آتش‌نشانی در دنیاست، استفاده شد.

تور سرکاری نتانیاهو؛ از «علاءالدین» تا «تورقوزآباد»/ گاف‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که جهانی شد

گاف دیگر نتانیاهو نام بردن از روزنامه وطن امروز بود. وی در فیلم مذکور مدعی شد: «فاطمه روزنامه وطن‌امروز را باز می‌کند و می‌بیند:میلیاردها خرج ارتش ایران به سوریه شده است و ...» این در حالی بود که در گزارش ۲۰ تیرماه روزنامه وطن امروز که به پشت‌پرده خاموشی‌ها اختصاص داشت، دلایل خاموشی‌های برق در تابستان، عدم توسعه ظرفیت‌های نیروگاهی کشور به دلیل امضای تفاهم‌نامه پاریس عنوان شده بود و ادعای وی در روزنامه جریان مخالف منتشر شده بود.

* گاف موشکی عجیب نتانیاهو

نتانیاهو در ابتدای سال هم گاف‌های عجیب موشکی داد که نشان داد، مشاوران وی در این حوزه هم توانایی چندان دقیقی ندارد. وی تصویر چند فروند از موشک‌های بالستیک ساخت ایران را نشان داد و مدعی شد که این موشک‌ها، موشک قدر اف، قیام و شهاب3 هستند و برد هر موشک بالای آن نوشته شده است.

تور سرکاری نتانیاهو؛ از «علاءالدین» تا «تورقوزآباد»/ گاف‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که جهانی شد

اما در همین نمایش باز نتانیاهو دو سوتی بزرگ داد، اول آنکه تصویر موشک وسطی، موشک قیام با برد 800 کیلومتر است که به اشتباه موشک بالستیک قدرH با برد 1650 کیلومتر معرفی شده است. موشک قیام که نتانیاهو آن را به‌جای موشک قدرH جا زده است، تفاوت‌های دیگری نیز با موشک قدر اچ دارد، از جمله اینکه طول دو موشک؛ موشک قدر اچ، طولی در حدود 15 متر دارد اما طول موشک قیام 11.5 متر است، یعنی موشک قیام 3.5 متر طولش کمتر از موشک قدر است .

نکته دیگر آنکه موشک‌های کلاس قیام با موشک‌های کلاس قدر، در این است که موشک‌های قیام باله نداشته و توسط گازهای احتراق‌یافته خروجی از انتهای موشک کنترل می‌شوند اما موشک‌های قدر (در هر 3 نسخه)، همگی توسط بالک‌های بخش انتهایی موشک هدایت و کنترل می‌شوند.

 

* شوی نتانیاهو؛ این قسمت آهن‌پاره

شوهای خنده‌دار نخست وزیر رژیم صهیونیستی پارسال هم برگزار شد، بهمن ماه سال گذشته نیز بنیامین نتانیاهو در نشست مونیخ با نمایش تکه‌ای آهن پاره در کنفرانس مونیخ گفت: این قطعه ای از پهپاد ایرانی است؛ آقای ظریف این را می شناسی؟ مال شماست.

محمدجواد ظریف، همان زمان در پاسخ به این ادعای بی‌اساس عنوان کرد: ما صبح امروز شاهد یک سیرک کارتونی بودیم. اجازه دهید به موضوعات جدی بپردازیم.

تور سرکاری نتانیاهو؛ از «علاءالدین» تا «تورقوزآباد»/ گاف‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که جهانی شد

* ایرانی‌ها شلوار جین نمی‌پوشند

نتانیاهو، در سال 1392 هم در یک ادعای عجیب و غریب که نشان داد که چقدر از واقعیات در ایران فاصله دارد، به بی‌بی‌سی فارسی گفت: من فکر می‌کنم اگر مردم ایران آزاد بودند، شلوار جین می‌پوشیدند، به موسیقی غربی گوش می‌دادند.

همان زمان کاربران با بیان اینکه اجداد ما هم شلوار جین می‌پوشیدند به این صحبت‌ها واکنش نشان دادند:

 

*‌ نقاشی بمب هسته‌ای

یکی از معروفترین نمایش‌های نتانیاهو در سازمان ملل مربوط می‌شود به سخنرانی وی در سال 2012، جایی که وی نقاشی‌ای از یک بمب را حین صحبت‌هایش نشان داد و یک خط قرمز کشید و مدعی شد که ایران تا این میزان اورانیوم غنی‌ کرده و فاصله‌ای تا ساخت بمب هسته‌ای ندارد؛ نقاشی‌ای که تا ماه‌ها سوژه طنز و کاریکاتور در جهان شد.

تور سرکاری نتانیاهو؛ از «علاءالدین» تا «تورقوزآباد»/ گاف‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که جهانی شد

* ایران تا سال ۱۹۹۷، نشد۲۰۰۰، نشد ۲۰۰۱۲، نشد یه روزی بمب هسته‌ای می‌سازد

جالب است بدانید که این دروغ‌های نتانیاهو به همین چند سال اخیر محدود نمی‌شود. وی در سال 1992 زمانی که وی عضو حزب «لیکود» در «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) خطاب به نمایندگان کنگره گفته بود جمهوری اسلامی بین 3 تا 5 سال با ساخت بمب فاصله دارد.

اما پس از فرارسیدن این موعد، هم مدعی شد ایران تا سال 2000 بمب هسته‌ای می‌سازد، بعد از این تاریخ و کحقق نشدن ادعایش، چند سالی سکوت کرد تا سال 2012 که دور جدیدی از ادعاهایش را مطرح کرد.

تور سرکاری نتانیاهو؛ از «علاءالدین» تا «تورقوزآباد»/ گاف‌های نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که جهانی شد

این شوها و دروغ‌های نتانیاهو به نظر می‌رسد دو وجه دارد، یک وجه آن به اطلاعاتی که به اشتباه به وی می‌رسانند مربوط است و وجه دیگر آن جنبه ایران‌هراسی دارد، به طوری که حتی شبکه خبری الجزیره و روزنامه انگلیسی گاردین سال 2015 اسنادی منتشر کردند که نشان می‌داد اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بیش از آنکه ریشه در واقعیت‌های عینی و ملموس داشته باشند از نیاز مبرم او به راه‌اندازی هیاهوهای تبلیغاتی و طلب منافع شخصی سرچشمه می‌گیرد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها