رئیس دانشگاه امیرکبیر درباره زمان پرتاب ماهواره این دانشگاه به فضا توضیح داد.
کد خبر: ۳۴۸۰۶۷
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
به گزارش صدخبر احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت:ماهواره ها قبل از پرتاب باید در اتاق تمیز قرار بگیرند و سپس برای پرتاب به پرتابگر منتقل شوند و ماهواره این دانشگاه هم اکنون  پلمپ و در اتاق تمیز قرار دارد.

وی ادامه داد:این ماهواره سال گذشته با حضور رئیس جمهور بهره برداری رسید و از آن زمان به بعد در اتاق تمیز قرار گرفته تا توسط سازمان فضایی تست و آماده پرتاب قرار گیرد.

رئیس دانشگاه امیرکبیر اضافه کرد: این ماهواره برای کاربردهایی مانند سنجش از راه دور خواهد داشت و در قالب یک طرح بزرگ ملی و با مشارکت چندین دانشگاه اجرا می شود که امیدواریم سال آینده شاهد انعقاد قراردادهای مربوطه باشیم.

معتمدی درباره  زمان دقیق پرتاب این ماهواره تصریح کرد: در این باره چیزی نمی دانم و این مربوط به سازمان فضایی است و قطعا پس از چک شدن کامل این ماهواره توسط سازمان فضایی و دریافت استاندارد های کامل پرتاب می شود.

وی یادآوری کرد: طبق استاندارد های جهانی معمولا هر ماهواره ای پس از قرار گیری در مدار مقرر، ابتدا از سوی مرکز فرماندهی و هدایت آن در زمین مورد سنجش یا تست قرار می گیرد تا صحت عملکرد آن برای آخرین بار سنجیده شود.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها