در حالی‌که مدیریت جدید شهری معتقد است بدنه شهرداری چاق شده است؛ اما از در‌های پشتی ساختمان خیابان بهشت، ژن‌های خوب در حال ورود به شهرداری هستند.
کد خبر: ۳۴۸۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
بحث شفافیت به یکی از شعارهای اصلی اصلاح طلبان در مدیریت شهری تبدیل شده و سعی می کنند در موضوعات مختلف آن را پیاده کنند. ولی این اظهارات و اقدامات تاکنون در حد شعار بوده است.

از نمونه های بارز آن می توان به دو نمونه طرح جدید ترافیک و سایت شفافیت شهرداری اشاره کرد. در طرح ترافیک و اعطای سهمیه خبرنگاران با وجود مصوبه شورای شهر مبنی بر اعلام اسامی رسانه های مشمول طرح، تنها نام خبرنگاران بدون ذکر نام رسانه منتشر شد و معاونت حمل و نقل و ترافیک دربرابر درخواست ها مقاومت کرده است.


مانور ژن‌های خوب در خیابان بهشت

از سوی دیگر برای انتشار قرادادهای بالای یک میلیارد تومانی بر روی سایت شفافیت شهرداری، آمارهای بدون استفاده و غیرقابل استناد عرضه شده است. در حالیکه قراردادهای زیر یک میلیارد منتشر نمی شوند و بسیاری از اطلاعات منتشر شده نیز غیرشفاف و کلی هستند.

در کنار این، شواری شهر تهران در روزهای اخیر از طرحی مبنی بر عدم به کارگیری افراد فامیل مقامات و مسئولان شهری پرده برداری کرده است. اقدامی که تفاوت ماهوی با اقدامات صورت گرفته در استخدام بسیاری از نیروهای با مبنای ژن خوب دارد.

مانور ژن‌های خوب در خیابان بهشت

بهاره آروین، عضو شورای شهر و رئیس کمیته شفافیت این شورا در اظهارتی متناقض بحث به کارگیری خویشاوندان مدیران را به دوره های گذشته مرتبط دانسته است:« متاسفانه چندی است اخباری در خصوص انتصابات خویشاوندی در شهرداری تهران که در دوره‌های گذشته انجام شده، منتشر می شود که تصویب نهایی طرح تعارض منافع که بر عدم استخدام خویشاوندان مدیران ارشد در بدنه شهرداری تاکید دارد، می‌تواند به این موضوع پایان دهد.»

این در حالیست که در ماههای اخیر و با بر روی کار آمدن مدیریت جدید، نیروهایی از میان اصلاح طلبان و آقازاده های این طیف در پست های مهم شهرداری به کار گرفته شده اند. موضوعی آشکاری که صدای بخش دیگری از اصلاح طلبان را که نتوانسته اند از این سهمیه بهره ببرند، درآورده است.

مجید فراهانی عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداری طی سال ها گرفتار بیماری مزمن «خویشاوند گزینی» شده که به این دلیل آسیب‌های زیادی هم دیده است،گفته است: شاید این افراد شایسته باشند اما از آنجایی که افراد شایسته به دلیل ممنوعیت استخدام در شهرداری، پشت در مانده‌اند بهتر بود این خویشاوندان فضای دیگری را انتخاب می‌کردند.

مانور ژن‌های خوب در خیابان بهشت

فراهانی تصریح کرد: امیدوارم با تصویب طرح مدیریت تعارض منافع که در دست بررسی است این مسئله حل و شهرداری از شر بیماری مزمن "خویشاوندگزینی" رها شود.

سید مصطفی موسوی لاری فرزند حجت الاسلام سید عبدالواحد موسوی لاری؛ وزیر کشور دولت اصلاحات و از اعضای ارشد مجمع روحانیون مبارز یک نمونه از به کارگیری ژن های خوب در شهرداری است. وی به عنوان مدیرکل امور هماهنگی مناطق در شهرداری چند ماهی است که مشغول به کار است. این پست یکی از پست های مهم شهرداری تهران است که به این جوان دهه هفتادی سپرده شده است.

از دیگر افرادی که در پست های شهرداری گمارده شده، مرتضی مطهری به معاونت منطقه 17 شهرداری است که فرزند علی مطهری، نماینده اصلاح طلب مجلس است. در این میان محمدرضا عارف نیز عقب نیافتاده است. همسر دخترخاله محمدرضا عارف معاون شهردارمنطقه۲۲؛ خواهرزاده صدراعظم نوری عضو شورای شهر پنجم، پست معاونت ترافیک منطقه١ هستند. همچنین شهردار منطقه ۹داماد خواهر صدراعظم نوری است.

همچنین برخی از افراد نیز ژن خوب نبودند اما به واسطه ارتباط با ژن های خوب نیز در برخی از مناطق تهران پست معاونت گرفتند.

محمد علی افشانی شهردار تهران در خصوص انتصاب های فامیلی در شهرداری تهران و خرید و فروش پست در این سازمان گفت: اگر گزارش شود به طور جد با این موضوعات برخورد خواهم کرد.

وی گفت: من خودم انتصاب فامیلی نداشته ام.

مانور ژن‌های خوب در خیابان بهشت

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اگر بدنه شهرداری تهران چاق شده چرا نیروهای جدید وارد می شوند، گفت: اشکالی ندارد نیروی جدید وارد شود ولی باید این افراد از ۱۰ دانشگاه برتر باشند.

از این دست پست پاشی ها و تقسیم پست ها در میان ژن های خوب و وابستگان به مدیران جدید شهری و اصلاح طلبان نامدار در یکسال اخیر بسیار بوده و به نظر می رسد شورای شهر تحت عنوان شفافیت و منع استخدام خویشاوندان مدیران در شهرداری تنها به دنبال آدرس غلط دادن به مخاطبان و افکار عمومی است. چرا که برای واقعی کردن عدالت کاری و شفافیت می بایست پست هایی که در یکسال اخیر بین اصلاح طلبان و ژن های خوب تقسیم شده یا با زدو بند و لابی برخی به بدنه شهرداری اضافه شده اند، باز پس گرفته شود و بعد از آن سخن از شفافیت گفت.


انتهای پیام/


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها