ادامه رسوایی‌های اخلاقی در آمریکا
بیش از ۱۰۰ دانشجوی سابق یک دانشگاه در اوهایوی آمریکا اعلام کردند که از سوی پزشک این دانشگاه مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.
کد خبر: ۳۴۷۸۵۴
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
به گزارش صدخبر به نقل از خبرگزاری رویترز، بیش از 100 دانشجوی سابق یک دانشگاه دولتی در ایالت اوهایوی آمریکا اعلام کردند که از سوی پزشک این دانشگاه که در سال 2005 خودکشی کرد، مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

جزئیات درباره رسوایی جنسی دکتر «ریچارد استراس» زمانی فاش شد که 5 نفر از دانشجویان سابق این دانشگاه به دلیل سوءاستفاده جنسی از آنها و عدم پیگیری مقامات دانشگاه در خصوص این موضوع، شکایت کردند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این دانشجویان «جیم جردن»، نماینده اوهایو در مجلس نمایندگان آمریکا را که در آن زمان دستیار مربی کشتی دانشگاه اوهایو بود را هم به دلیل اطلاع داشتن از این رسوایی جنسی و بی‌توجهی به آن متهم کردند. این درحالی است که این نماینده جمهوری خواه همه اتهامات را تکذیب کرد.

تصویر پزشک دانشگاه اوهایو

سوء استفاده جنسی یک پزشک از بیش از ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه اوهایو!+ تصاویر

ریچارد استراس در دهه‌های 1970، 80 و 90 پزشک دانشگاه اوهایو برای حوزه‌های مختلف ورزشی بود. وی در سال 1998 بازنشسته شد و در سال 2005 خودکشی کرد. مطرح شدن اتهامات علیه این پزشک از ماه آوریل سال جاری میلادی آغاز شد، یعنی زمانی که دانشگاه اعلام کرد تحقیقاتی را علیه یکی از پزشکان سابق آغاز کرده است.

بنابر اعلام این دانشگاه، در مصاحبه‌هایی که با حدود 200 دانشجوی سابق شد، مشخص گردید که بیش از 100 دانشجو قربانی سوء استفاده جنسی این پزشک شده اند. این دانشگاه همچنین اعلام کرد که این اتهامات جنسی مربوط به سالهای 1979 تا 1997 است و دانشجویان سابق حوزه های ورزشی مختلف و حتی بیماران این پزشک مورد سوء استفاده جنسی ریچارد استراس قرار گرفته اند.

در سالهای اخیر، رسوایی های جنسی مشابه گریبان مقامات عالی رتبه چندین دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی آمریکا را گرفته است. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه دولتی پنسیلوانیا، دانشگاه دولتی میشیگان و دانشگاه جنوب کالیفرنیا اشاره کرد.

دو نفر از قربانیان آزار جنسی از سوی پزشک دانشگاه

سوء استفاده جنسی یک پزشک از بیش از ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه اوهایو!+ تصاویر

سوء استفاده جنسی یک پزشک از بیش از ۱۰۰ دانشجوی دانشگاه اوهایو!+ تصاویر

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها