در نشست خبری پس از دیدار با رهبر کره شمالی؛
رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری پس از دیدار با رهبر کره شمالی، برای اشاره به توافقات قبلی آمریکا با پیونگ‌یانگ، از دولت اسبق این کشور تحت عنوان «رژیم بیل کلینتون» یاد کرد.
کد خبر: ۳۴۷۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
به گزارش صدخبر  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در بخشی از کنفرانس خبری خود پس از دیدار با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، با انتقاد از توافقات قبلی واشنگتن با پیونگ‌یانگ، از دولت بیل کلینتون تحت عنوان «رژیم بیل کلینتون» یاد کرد!

وی در ابتدای این نشست خبری خطاب به خبرنگاران گفت: ما در این دیدار درباره خلع سلاح هسته‌ای سریع شبه‌جزیره کره صحبت کردیم. اما در این فاصله که ما برای تحقق این هدف تلاش می‌کنیم، تحریم‌ها به قوت خود باقی خواهند ماند.

ترامپ تاکید کرد: تحریم‌ها زمانی برداشته خواهند شد که مطمئن شویم تسلیحات هسته‌ای دیگر مسئله‌ای نیست. 

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: من مایل هستم که تعداد نیرو‌های خود را در کره جنوبی کاهش دهیم، اما فعلا این بخشی از مذاکرات نیست.

ترامپ در ادامه این نشست خبری بار دیگر با انتقاد از برجام مدعی شد: ما با کره شمالی به دنبال توافقی مانند توافق هسته‌ای ایران نیستیم!

وی همچنین مانند سخنرانی هفته گذشته خود ادعا کرد که ایران (پس از خروج آمریکا از برجام) متفاوت از قبل شده و دیگر به سوریه و سایر نقاط نگاه نمی‌کند!

رئیس‌جمهور آمریکا در بخش دیگری از این کنفرانس خبری گفت: بر خلاف گفته برخی، ما هیچ امتیازی به کره شمالی نداده‌ایم. آن‌ها گروگان‌های ما را آزاد کردند بدون آنکه ما مثل ایران پولی بابت آزادی گروگان‌ها پرداخت کنیم!

این در حالیست که به اذعان مقامات و رسانه‌های غربی، پولی که پس از اجرای برجام به ایران پرداخت شد، متعلق به خود ایران و جزء دارایی‌های مسدودشده کشورمان بود.

ترامپ که در پی خارج کردن کشورش از برجام، بی‌تفاوتی واشنگتن به تعهدات بین‌المللی را به خوبی نشان داد، در این کنفرانس خبری ابراز امیدواری کرد که ایران نیز مانند کره شمالی با آمریکا وارد مذاکره شود!

وی در این باره گفت: امیدوارم ایرانی‌ها بیایند و برای یک توافق واقعی مذاکره کنند. واقعا دوست دارم این اتفاق بیافتد اما فعلا خیلی زود است.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها