عضو کمیسیون اقتصادی گفت: یکى از راه‌هاى کنترل بازار ارز، برخورد با صرافى‌هاى غیرمجاز است و باید آنها را پلمپ کنیم.
کد خبر: ۳۴۶۷۷۱
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
      به گزارش صدخبرسیدناصر موسوى لارگانى عضو کمیسیون اقتصادى مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسى باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کاهش نرخ ارز به ٤ هزار و ٢٠٠ تومان اظهار کرد: تصمیمى که براى ارز گرفته شد و دولت نرخ آن را به ٤ هزار و ٢٠٠ تومان رساند، باید زودتر انجام می‌شد.

وى افزود: با نوساناتى که در بازار ارز به وجود آمد، زندگى برخى از مردم تحت تاثیر قرار گرفت، زیرا عده اى خودروى خودشان را فروختند و ارز خریدند تا از افزایش قیمت آن سود بیشترى عایدشان شود.

عضو کمیسیون اقتصادى مجلس گفت: اگر قیمت ارز، ٤ هزار و ٢٠٠ تومان بماند و تک نرخى باشد، ممکن است مشکلات مان را در بازار ارز برطرف کند.

وى با بیان اینکه چند نرخى بودن ارز باعث می‌شود عده‌اى ویژه خوار و رانتخوار شوند، تصریح کرد: عده‌اى از این طریق و با تهیه صورت وضعیت و نسخه درمانى اقدام به سوءاستفاده و دریافت ارز می‌کنند، اما اگر ارز تک نرخى باشد، زمینه سوءاستفاده‌هاى کلان دیگر وجود نخواهد داشت.

موسوى لارگانى بیان کرد: دولت باید نسبت به مصوبه نرخ ارز ٤ هزار و ٢٠٠ تومانى مصمم باشد و نباید تغییر قیمتى صورت بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادى مجلس یادآور شد: با وجود نوسانات ارزى در چند ماه گذشته، تصمیم‌گیرى براى تولید کنندگان و صنعتگران دشوار بود، زیرا آنها نمی‌دانستند که باید تولید داشته باشند و مواد اولیه مورد نیازشان را خریدارى کنند یا خیر.

وى با تاکید براینکه یکى از راه‌هاى کنترل بازار ارز، برخورد با صرافى هاى غیرمجاز است و باید آنها را پلمپ کنیم، متذکر شد: همچنین باید تدبیرى اندیشید تا دست دلالان کوتاه شود، یعنى باید با کسانى که در بازار ارز فساد ایجاد کردند، برخورد قاطع کنیم نه اینکه به‌صورت مقطعى چند نفر بازداشت و بعد از مدتى آزاد شوند.

موسوى لارگانى اظهار کرد: باید با جدیت با اخلالگران ارزى برخورد شود زیرا این موضوع می‌تواند بسیارى از مسائل و مشکلات را برطرف کند.

انتهاى پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها