جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در تجاوزی آشکار و برای حمایت از تکفیری‌ها، پایگاه هوایی T4 در استان حمص سوریه را هدف قرار دادند.
کد خبر: ۳۴۶۷۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
      به گزارش صدخبربامداد روز دوشنبه 20 فروردین بود که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی پایگاه هوایی T4 در استان حمص سوریه را مورد حمله قرار دادند. در این حمله هوایی حدود 20 تن از نیروهای محور مقاومت به شهادت رسیدند؛ اما موضوعی که اهمیت دارد این است که باید دید رژیم صهیونیستی از این حمله هوایی چه هدفی را دنبال کرده و می‌کند؟!

شاید بتوان گفت این اقدام آمریکایی- صهیونیستی، تکمیل کننده پازل اتهام‌زنی به دولت سوریه در قضیه حمله شیمیایی به دوما باشد. آمریکایی‌ها قصد دارند با ایجاد حاشیه ای امن میان مرزهای سوریه، لبنان و رژیم صهیونیستی، یک منطقه‌ پرواز ممنوع تشکیل دهند تا بتوانند تروریست‌ها را در این منطقه مستقر، سازماندهی، و آموزش دهند و در ادامه حلقه‌ای امنیتی برای رژیم صهیونیستی ایجاد کنند.

رژیم صهیونیستی در گذشته نیز با حمله هوایی به پایگاه هوایی تیاس در خاک سوریه، باعث نفوذ تروریست های داعش منطقه "سبع بار" در دوما شده بود. به نظر می آید این بار نیز یکی از اهداف مورد نظر آمریکایی ها به کمک رژیم صهیونیستی، حمایت از تروریست های تکفیری بوده است، تروریست هایی که در چند ماه اخیر شکست‌های سنگینی را متحمل شده اند.

ترقه‌بازی اسرائیل به سود تکفیری‌ها در پایگاه هوایی T4/ حمایتی که شاید باعث هلاکت رژیم صهیونیستی شود

فرودگاه T4 بزرگترین فرودگاه نظامی سوریه محسوب است. این فرودگاه پایگاه مهمی برای سوریه و نیروهای محور مقاومت در دیرالزور، حومه حما و حلب به شمار می رود. علاوه بر این نقش لجستیکی، مهمات رسانی و امداد رسانی به نیروهای ارتش سوریه و محور مقاومت نیز از این پایگاه انجام می‌شود. می توان گفت این مکان نقطه امنی برای تجدید قوای نیروهای مُبارز سوری به شمار می رود. به نظر می رسد آمریکایی ها که مدعی نابودی تروریسم در سوریه هستند با کمک همپیمانان خود همچون رژیم صهیونیستی دست به حملاتی از این قبیل می زنند، فعالیت‌هایی که پیش از این نیز از دولت واشنگتن دیده شده بود.

رژیم صهیونیستی بارها به بهانه‌های واهی به پایگاه‌های ارتش سوریه حمله کرده است. در همین راستا و در اقدامی خلاف تمام کنوانسیون های بین المللی، صهیونیست ها چندی پیش به بهانه رویت پهپاد ایرانی به پایگاه هوایی T4 حمله کردند و حالا آمریکا و اسرائیل این حمله هوایی را به بهانه وجود موشک و زاغه مهمات در این پایگاه هوایی انجام داده اند. این درصورتی است که روز قبل از حمله هوایی رژیم صهیونیستی، محور غربی - عربی حامیان تروریست‌ها سناریوی حمله شیمیایی به دوما را اجرا کردند. نکته‌ مشخص این است که تجربه نشان می دهد آمریکا و متحدانش تنها به دنبال تقویت گروههای تروریستی در سوریه و تشدید حملات تروریست ها علیه مردم این کشور هستند تا با فشار بر دولت قانونی بشار اسد،

ترقه‌بازی اسرائیل به سود تکفیری‌ها در پایگاه هوایی T4/ حمایتی که شاید باعث هلاکت رژیم صهیونیستی شود

حملات غربی ها علیه سوریه، محور مقاومت و روسیه به اقدام هوایی اخیر رژیم صهیونیستی ختم نشده است، آمریکایی ها نیز در اقدامی تحریک‌کننده 2 ناو جنگی خود به همراه 4 هزار نیروی نظامی را وارد مدیترانه کرده اند. سخنگوی نیروی دریایی ارتش آمریکا در مورد حضور ناوهای جنگی این کشور در آب های مدیترانه گفته است: براساس برنامه از پیش تعین شده ای وارد دریایی مدیترانه شده ایم.

حال با وجود دو ناو جنگی، 4 هزار نیروی تفنگدار دریایی و هواپیماهای موجود در این ناوها باید ببینیم هدف از پیش تعیین شده آمریکایی ها چیست.

روسیه نیز در مقابل اقدامات ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی نظاره‌گر نمانده است. خبرها حاکی از آن است که به محض نزدیک شدن ناوهای ارتش آمریکا به بندر طرطوس که پایگاه دریایی روسیه در آب‌های آن قرار دارد، جنگنده‌های سوخوی این کشور بر فراز ناوهای ارتش ایالات متحده به پرواز در آمده است. گفتنی است ناو "یو اس اس دونالد کوک" و "یو اس پورتر" تحت شرایطی در مدیترانه حضور دارند که ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک روز قبل از حضور آنها، از پاسخ قاطع به ادعای حمله شیمیایی دوما صحبت کرده بود!

ترقه‌بازی اسرائیل به سود تکفیری‌ها در پایگاه هوایی T4/ حمایتی که شاید باعث هلاکت رژیم صهیونیستی شود

تاریخ گواه این مسئله است و رژیم صهیونیستی بارها این موضوع را بطور علنی عنوان کرده است که اجازه نمی‌دهد گروهک های تروریستی در سوریه توسط نابود شوند. منافع اسرائیل ایجاب نمی کند که سوریه بعنوان نوک پیکان محور مقاومت بر تمامیت ارضی خود حاکم شود، زیرا در این صورت خطر نابودی رژیم صهیونیستی را تهدید می‌کند. شواهد نشان می‌دهد، ارتش سوریه بارها از فرودگاه T4 مواضع داعش و سایر تکفیری ها را مورد هدف قرار داده است؛ می توان گفت حمله هوایی رژیم صهیونیستی به فرودگاه T4 پس از ادعای حمله شیمیایی در دوما، به قصد کم رنگ کردن موفقیت های ارتش سوریه در پاکسازی این کشور را داشته است.

علاوه بر این موضوع، حمله به پایگاه هوایی T4 معنای دیگری جز تجاوز به خط قرمز روسیه و جمهوری اسلامی ایران ندارد، چرا که نیروهای روسیه و مستشاران ایرانی نیز در هنگام حمله در این پادگان حضور داشته اند که در این تجاوز هفت تن از مستشاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به شهادت رسیدند. لذا با حضور مستمر محور مقاومت در سوریه و توان بالا در عرصه نبرد، به طور قطع پاسخ درخوری به ماجراجویی های گستاخانه صهیونیستها داده خواهد شد.

ترقه‌بازی اسرائیل به سود تکفیری‌ها در پایگاه هوایی T4/ حمایتی که شاید باعث هلاکت رژیم صهیونیستی شود

از طرفی دیگر به دلیل هم مرز بودن استان حمص با لبنان، باید منتظر بمانیم تا واکنش حزب الله لبنان نسبت به این موضوع مشخص شود، حزب اللهی که شکست سختی را در جنگ 33 روزه به رژیم اشغالگر قدس تحمیل کرد. در ابتدای هفته نیز برخی منابع محلی لبنان از دیده شدن جنگنده های صهیونیستی بر فراز منطقه بقاع در این کشور صحبت کرده بودند، موضوعی که بلافاصله شکایت دولت لبنان از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت سازمان ملل را به همراه داشت.

رژیم صهیونیستی که آشکارا حمایت از گروه های تروریستی همچون داعش و جبهه النصره را اعلام می‌کند، حتی برای ثابت کردن نیت خود  تا کنون  حدود 2500 تکفیری زخمی را به سفارش آمریکا در بیمارستان های تل آویو درمان و نگهداری کرده است.

ترقه‌بازی اسرائیل به سود تکفیری‌ها در پایگاه هوایی T4/ حمایتی که شاید باعث هلاکت رژیم صهیونیستی می‌شود

*تلاش واشنگتن برای حفظ امنیت رژیم نامشروع

حسین کنعانی‌مقدم کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به حمله اسرائیل به پایگاه هوایی T4 و احتمال ایجاد تنش با حزب‌الله اظهار کرد: معتقدم اقدامات یکجانبه‌ای که آمریکا در منطقه انجام می‌دهد در راستای همان سناریوی گذشته است و در واقع قصد دارد با محکوم کردن کشورها به جرم استفاده از سلاح شیمیایی و بیولوژیکی همچنین موشک‌های دوربرد، مشابه همان اقدامی که در عراق و افغانستان انجام دادند، در سوریه حتی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل انجام دهد.

کنعانی‌مقدم اضافه کرد: به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد پایگاه دائمی در منطقه هستند تا بتوانند از این نقطه به دولت لبنان و سوریه فشار بیاورند و امنیت مرزهای رژیم صهیونیستی را حفظ کنند.

کارشناس مسائل بین‌الملل در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تحرکات آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه باعث ایجاد تنش با حزب‌الله می‌شود یا خیر، تصریح کرد: معتقدم این موضوع مقدمه‌ای برای حملات جدید رژیم صهیونیستی به مناطق مرزی سوریه و لبنان بوده که ظاهرا با چراغ‌سبز آمریکا همراه شده است.

ترقه‌بازی اسرائیل به سود تکفیری‌ها در پایگاه هوایی T4/ حمایتی که شاید باعث هلاکت رژیم صهیونیستی شود

*بالاترین هشدار در سرزمینهای اشغالی از بیم انتقام ایران!

از سوی دیگر رسانه های صهیونیستی خبر دادند که ارتش اسرائیل در بالاترین سطح هشدار نظامی قرار گرفته است.

روزنامه هاآرتص در این زمینه گزارش داد که مقامات ارشد ایرانی روز سه شنبه به اسرائیل هشدار دادند که حمله نظامی به فرودگاه T4 بدون پاسخ نخواهد ماند؛ لذا تهدید ایران برای انتقام، نیروهای اسرائیلی را در سطح بالای هشدار امنیتی قرار داده است.

روزنامه تایمز اسرائیل نیز با اشاره به هشدار مقامات ایرانی درباره حمله نظامی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه گزارش داد که نیروهای اسرائیلی در مرز با لبنان و سوریه، در سطح بالای هشدار امنیتی قرار گرفته‌اند.

گفتنی است علی اکبر ولایتی، مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل روز سه شنبه هشدار داد که حمله هوایی رژیم صهیونیستی به فرودگاه T4، بی‌پاسخ نخواهد ماند.

با توجه به تجاوز صهیونیست های غاصب که تجربه چندین شکست هولناک از مقاومت را در کارنامه هزیمت خود دارند، حال کوچکترین حماقتی از ناحیه واشنگتن یا صهیونیستها می تواند حذف رژیم اشغالگر قدس را در کمتر از 25 سال فراهم کند و یا این موعد را به جلوتر بیندازد.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها