رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از تغییرات اساسی در مصوبات شورا در زمینه طرح ترافیک سال 97 خبر داد.
کد خبر: ۳۴۶۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸
به گزارش صدخبرمحمد علیخانی‌ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در چهل و هشتمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه فرمانداری به 6 مورد از موارد طرح ترافیک‌ سال 97 اعتراض‌ کرده است، اظهار کرد: تعیین عوارض‌ برای محدوده زوج و فرد مورد اعتراض‌ فرمانداری تهران قرار گرفت‌. مقرر شده بود 3 ماه بعد از اجرای اولیه طرح ترافیک برای تعیین عوارض در محدوده زوج و فرد تصمیم‌گیری شود؛ به درخواست فرمانداری این نرخ تعیین شد، اما با توجه به اینکه طرح ترافیک هنوز تصویب نشده است و اعلام آن موضوعیتی ندارد، به همین دلیل با حذف عوارض محدوده زوج و فرد موافق هستیم تا در آینده به آن رسیدگی کنیم.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره‌ افزایش ضریب برای روزهایی که شاخص آلودگی هوا بیش از 100 است، گفت: با بررسی این مورد تصمیم‌ بر حذف این پیشنهاد گرفته شد.

علیخانی درباره سهمیه‌ طرح ترافیک برای جانبازان گفت: مقرر شد سهمیه‌ جانبازان از طریق بنیاد شهید ارائه شود و جانبازان 25 درصد به بالا با آرم جانبازان به صورت رایگان وارد محدوده طرح شوند.

وی با اشاره به اشکال گرفته شده درباره‌ خودروهای عمومی از جمله آژانس‌ها و وانت‌بارها گفت: با تذکر فرمانداری متوجه شدیم درصد افزایش در این مورد بالا بوده و با توجه به سیاست‌ دولت مبنی بر اینکه افزایش عوارض نباید بر کرایه مسافر و حمل بار اثر گذارد، ایراد را پذیرفتیم و حداقل هزینه را برای این افراد در نظر گرفتیم‌.

علیخانی درباره‌ ورود خودروهای سنگین به شهر گفت: ورود کامیون‌ها به شهر تهران ممنوع است، مگر برخی از خودروها که بنا به ضرورت در روز باید در تهران رفت و آمد داشته باشند برای مجوز ورود این ماشین‌ها به شهر پرداخت 2 بار عوارض‌ در نظر گرفته شده بود، اما به دلیل اینکه مسیر تردد این وسایل‌ نقلیه مشخص بود نیازی به پرداخت 2 بار عوارض نبود و این مورد را اصلاح کردیم‌ و این خودروها تنها یک بار عوارض‌ پرداخت می‌کنند.

وی درباره حذف سهمیه‌ خبرنگاران گفت: با توجه به تعرفه‌ای که خبرنگاران در گذشته پرداخت می‌کردند افزایش آن زیاد بوده و ما این مورد را اصلاح کردیم .

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: با وجود مخالفت شدید پورسید‌ آقایی مبلغ را به حداقل کاهش دادیم‌ و بر این اساس به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود تا حداکثر 3 درصد از کل مجوزهای صادره را با اعمال ضریب یک‌ دهم برای خبرنگاران و عکاسان‌ در موارد خاص ارائه دهد.

وی افزود: همچنین به شهرداری تهران اجازه داده‌ایم تا به خبرنگارانی که به هر دلیلی از سهمیه خود استفاده نکرده‌اند کارت بلیت الکترونیک یک ساله برای حمل و نقل عمومی در اختیار آن‌ها قرار گیرد‌.

میرلوحی و رسولی به عنوان مخالف اظهار نظر کردند و گفتند: کاهش 50 درصد به 10 درصد بسیار زیاد است، چرا باید به خبرنگاران کارت الکترونیک استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به صورت رایگان داده شود؟

در ادامه احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران گفت: در طرح ترافیک ملاحظات‌ اجتماعی نادیده گرفته شده بود و باید توجه داشته باشیم که مردم در چه شرایطی زندگی می‌کنند، به عنوان مثال راننده وانت‌بارها و کامیون‌ها کسانی هستند که زندگی آن‌ها به این شغل وابسته است و همچنین زندگی شهروندان تحت تأثیر شغل این افراد است.

مسجد جامعی افزود: بخش اعظمی‌ از وظایف شورا را خبرنگاران انجام می‌دهند، اینکه ما مسئله رسانه‌ها را مطرح می‌کنیم به جهت این است که این افراد در حوزه نظارت، سلامت‌ محیط شهری و سلامت سیستم اداری تأثیر بسزایی دارند؛ خبرنگاران و رسانه‌ها درباره گسترش نظارت عمومی که پشتوانه‌ای برای سلامت کار ما است، تلاش بسیاری می‌کنند و سزاوار تخفیف‌های ویژه در این زمینه هستند.

گفتنی است؛ تغییرات اساسی در مصوبات شورای شهر تهران در زمینه طرح ترافیک سال 97 به تصویب رسید.

انتهای پیام/

تصویب تغییرات اساسی مصوبات شورای شهر تهران در زمینه طرح ترافیک سال 97

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها