جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اروپایی‌ها بدانند که برجام هیچ رابطه‌ای با توسعه توان موشکی ندارد، اراده ما برای توسعه قدرت دفاعی از هر دولت دیگر مستقل‌تر و مقتدرتر است.
کد خبر: ۳۴۶۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۳
به گزارش صدخبرسردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه همایش "هم اندیشی میهمانان خارجی در مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی" که در محل حوزه هنری برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اروپایی‌ها باید بفهمند که برجام هیچ رابطه‌ای با توسعه توان موشکی ندارد و اراده ما برای افزایش قدرت دفاعی منسجم‌تر از هر قدرت دیگری است.

وی با اشاره به رمز ماندگاری انقلاب بعد از حدود چهار دهه افزود: آرمان‌های بزرگ، رهبران معظمی چون امام خمینی(ره)، آیت‌الله خامنه‌ای، اسلام، وحدت و ایمان به ملت رمز ماندگاری نظام و انقلاب اسلامی ماست.

سردار سلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از آزادی عزت، اقتدار و استقلال همه مسلمانان دفاع کرده و دقیقا این عامل اصلی وحدت جمهوری اسلامی با جهان اسلام است چرا که نظام ما با آرمان‌های امت اسلامی پیوند خورده و محور تعقیب آنهاست.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حضور آمریکا در سوریه غیر مشروع بوده و به طور حتم با شکست تلخی مواجه خواهد شد لذا باید منطقه را ترک کند.

وی درباره اقدامات ترکیه در سوریه اذعان کرد: حضور هیچ قدرتی از هیچ کشوری در سوریه قابل هضم نبوده و مشروع نیست مگر آن که با موافقت دولت قانونی این کشور صورت گیرد لذا هر قدرتی که مرزهای بین‌المللی را پشت سر می‌گذارد نقض حاکمیت کرده و این اقدام به معنای مداخله است.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: ‌تأکید می‌کنم که حضور آ‌مریکایی‌ها در هیچ کشور اسلامی مشروعیت ندارد و این حضور موجب ناامنی و توسعه تروریسم بوده و ادامه حضور ایالات متحده در منطقه منجر به افزایش سیطره تروریسم خواهد شد.

سردار سلامی همچنین درباره ادعای اسرائیلی‌ها در مورد انهدام پهپاد ایرانی در مرز سوریه و اسرائیل، اظهار داشت: ما هیچ خبری از جانب اسرائیل را تایید نمی‌کنیم اگر سوری‌ها تایید کنند ما نیز تایید خواهیم کرد، چون اسرائیلی‌ها دروغگو هستند.

وی افزود: ما در سوریه حضور نظامی نداشتیم و فقط به صورت مستشاری در سوریه حضور داریم زیرا حضور ارتش سوریه برای دفاع از سرزمین‌های خود کافی است.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها