ارتش اسرائیل ضمن تایید سقوط جنگنده اف-۱۶ خود اعلام کرد دو خلبان آن جان سالم به در برده‌اند.
کد خبر: ۳۴۶۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷
به گزارش صدخبر شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد: در پی حمله تجاوزکارانه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مناطقی از سوریه، پدافند هوایی ارتش سوریه یک فروند جنگنده اف-16 اسرائیل را سرنگون کرد.

بر اساس این گزارش، پدافند هوایی ارتش سوریه موشک‌هایی را به طرف جنگنده‌های رژیم صهیونیستی شلیک کرد که بر اثر آن، یک فروند جنگنده اف ۱۶ ارتش رژیم صهیونیستی سرنگون شد.

در همین حال، رسانه‌های صهیونیستی مشارکت جنگنده‌های اف-۱۶ ارتش این رژیم در حملات هوایی به سوریه، قطع ارتباط با این جنگنده و همچنین سقوط آن بر فراز منطقه الجلیل در بلندی‌های اشغالی جولان را تایید کردند.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز با صدور بیانیه‌ای سقوط یک فروند جنگنده-۱۶ خود را پس از عملیات در سوریه تایید و اعلام کرد دو خلبان این جنگنده نجات یافته‌اند.

ارتش سوریه جنگنده اف - ۱۶ اسرائیل را سرنگون کرد
تصویری از محل ساقط شدن جنگنده اف-16 رژیم صهیونیستی

پایگاه اینترنتی خبری صهیونیستی «مفزاک لایو» نیز اعلام کرد: دو خلبان جنگنده اف شانزده ارتش اسرائیل زخمی شدند که حال یکی از آن‌ها وخیم است. 

در پی سرنگون شدن جنگنده اف-۱۶ ارتش رژیم صهیونیستی، این رژیم نیروی هوایی خود را به حال آماده‌باش درآورد.

از سوی دیگر منابع نزدیک به دولت سوریه از سرنگون کردن چند فروند موشک صهیونیستی شلیک شده به طرف ریف دمشق خبر دادند. این در حالی است که  ارتش رژیم اشغالگر قدس، گزارش سوریه را مبنی بر هدف قرار گرفتن بیش از یک فروند جنگنده اسرائیلی توسط پدافند هوایی سوریه، تکذیب کرد.

گادی آیزنکوت، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی، در نشست فوق‌العاده‌ای با فرماندهان ارتش، تحولات اخیر در شمال فلسطین اشغالی را بررسی کرد و در پایان این جلسه درباره چگونه پاسخ دادن به این تحولات تصمیم‌گیری شد.

یک منبع نظامی سوریه اعلام کرد در شلیک پدافند هوایی این کشور، بیش از یک جنگنده صهیونیستی هدف قرار گرفت. او افزود در تجاوز رژیم صهیونیستی یک پایگاه ارتش در مرکز سوریه هدف قرار گرفت.  این مقام همچنین اعلام کرد در پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک این کشور، بیش از یک هواپیما را هدف قرار داده است.

سخنگوی ارتش  صهیونیستی گفت: ارتش اسرائیل هم‌اکنون به صورت کامل برای ادامه «عملیات امنیتی» در شمال آمادگی دارد. پس از نشست «ارزیابی اوضاع» در ساختمان وزارت دفاع (جنگ)، ارتش هم‌اکنون برای ادامه عملیات امنیتی در شمال بر اساس تصمیمات و نیاز آمادگی کامل دارد.

در این میان، خبرنگار نظامی شبکه ده تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: جنگنده اف شانزده ارتش اسرائیل هنگام حمله به سوریه «سقوط» کرد و دو خلبان آن نیز با چتر فرود آمدند. این دو خلبان در داخل مرز‌های اسرائیل فرود آمدند و حالشان خوب است و هنوز علت فرود آنان مشخص نیست!

 این خبرنگار نگفت که جنگنده سرنگون شده است بلکه گفت «سقوط کرد!»

از سوی دیگر، شبکه ده تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد نیروی هوایی در طول مرز‌های شمالی فلسطین اشغالی مستقر شده است و در حال آماده باش قرار دارد.

این شبکه همچنین اعلام کرد بیش از ۲۵ فروند موشک به جنگنده اف ۱۶ ارتش اسرائیل شلیک شد که به سرنگونی‌اش انجامید.

منطقه‌ای که جنگنده اف ۱۶ در آن سقوط کرد، منطقه بسته نظامی اعلام شد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت تاکید کرد این رژیم معادله سرنگون کردن جنگنده اف ۱۶ این رژیم در برابر سرنگون شدن هواپیمای بدون سرنشین را نخواهد پذیرفت؛ زیرا معادله بازدارندگی بدی برای اسرائیل است.

رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد صبح امروز (شنبه) یک پهپاد ایرانی حریم هوایی آن را نقض کرده و ارتش اسرائیل اقدام به سرنگون کردن آن کرده است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۹

الجزره نوشت: در پی سرنگون شدن جنگنده ارتش اسرائیل در شلیک پدافند هوایی سوریه، این رژیم مجبور است از موشک برای حمله به اهداف در سوریه استفاده کند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۸

سوریه اعلام کرد دومین حمله هوایی اسرائیل را دفع کرده است.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۸

صدای آژیر خطر در عکا در اسرائیل به صدا درآمد.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۷

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند نیروی هوایی این رژیم اهدافی را در بخش آزاد شده جولان بمباران کردند.

۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۱۱:۱۶

رسانه‌های صهیونیستی مدعی شدند سامانه گنبد آهنین یکی از موشک‌های شلیک شده به طرف شمال اسرائیل را سرنگون کرد.

 

در حال تکمیل ...

سقوط جنگنده اف-16 اسرائیل در بلندی‌های جولان

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها