سناتور آمریکایی در پیام‌هایی از رئیس‌جمهور آمریکا خواست مواضع خصمانه خود علیه ایران را کنار بگذارد و به زلزله‌زدگان ایرانی کمک کند.
کد خبر: ۳۴۵۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴
به گزارش صدخبر  به نقل از پایگاه اینترنتی نیوزویک، برنی سندرز،  سناتور ایالت ورمونت، از ترامپ خواست اختلافات را با ایران کنار بگذارد و به این کشور زلزله زده پیشنهاد کمک دهد. 

او از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، خواست تا سیاست سختگیرانه خود را کنار بگذارد و به ایران که یکشنبه شب زلزله‌ای شدید و آنچه را مرگبارترین زلزله امسال توصیف می‌شود، تجربه کرد، پیشنهاد کمک دهد.

قربانیان زلزله در مرز ایران و عراق به ۴۵۲ تن رسیده است و هزاران نفر زخمی شده‌اند که اکثر آن‌ها از ایران هستند.  با این میزان تلفات، سندرز روز دوشنبه از دولت کنونی آمریکا خواست از تلاش‌های ایران برای احیای نقاط زلزله‌زده حمایت کند.

او در توئیتی نوشت: ویرانی زمین‌لرزه شب گذشته در ایران وحشتناک است. من فکر و ذهنم پیش قربانیان، عزیزان آن‌ها و جوامعی است که باید با این فاجعه کنار بیایند.

این سناتور آمریکایی در توئیت دیگری نوشت: من امیدوارم و انتظار دارم مانند آنچه در سال ۲۰۰۳ و ۲۰۱۲ انجام دادیم، آمریکا برای تلاش‌های امدادی برای ایران اقدام کند.

درخواست سندرز از ترامپ برای کنار گذاشتن اختلاف‌هایش با ایران و کمک به زلزله‌زدگان

سندرز که در انتخابات سال گذشته به عنوان نامزد حزب دموکرات ناموفق بود، منتقد سرسخت سیاست‌های داخلی و خارجی ترامپ از جمله مخالفت او با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است.

این در حالیست که کاخ سفید هفتم ژوئیه در بیانیه‌ای درباره حملات تروریستی تهران با تاکید بر مواضع خصمانه آمریکا علیه ایران اعلام کرد: ما اندوه و تسلیت خود را برای قربانیان بی‌گناه حملات تروریستی در تهران و مردم ایران که در حال گذر از چنین لحظات خطیری هستند، ابراز می‌کنیم. ما تاکید می‌کنیم که کشور‌هایی که تروریسم را تامین می‌کنند، این خطر را به جان می‌خرند که قربانی شری شوند که خود ترویج می‌کنند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها