در حالی که کمتر از یکسال به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه باقی مانده است، دومین زن نیز به فهرست کاندیداها اضافه شد.
کد خبر: ۳۴۵۱۹۵
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۶
به گزارش صدخبر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ «یکاترینا گوردون»، روزنامه نگار روسی و فعال حقوق بشر اعلام کرد قصد دارد برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه که قرار است در سال ۲۰۱۸ برگزار شود، اقدام کند.

گوردون با انتشار یک ویدئو در وبسایت شخصی خود گفت: «تصمیم گرفته ام از حق خود استفاده کنم و برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه اقدام کنم. به احتمال زیاد من تنها کاندیدی هستم که تصمیمش را با دفتر رئیس جمهور هماهنگ نکرده است. من تاکنون رای نداده ام و هم اکنون می‌خواهم از این حق استفاده کرده، تبدیل به صدای زنان شوم». 

این زن یکی دیگر از رقبای انتخاباتی ولادیمیر پوتین است+ عکس

یکاترینا گوردون

بنابر اظهارات گوردون، به نظر می‌رسد او با شعار حمایت از حقوق زنان و کودکان قدم به عرصه سیاست بگذارد.

اوایل ماه اکتبر، «کسنیا سوبچاک» روزنامه نگار ۳۵ ساله و مجری معروف یک برنامه پربیننده تلویزیونی نیز آمادگی خود را برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد. گفته می‌شود او یکی از افرادی است که کرملین آن‌ها را برای رقابت با پوتین در نظر گرفته است.

این زن یکی دیگر از رقبای انتخاباتی ولادیمیر پوتین است+ عکس

کسنیا سوبچاک

آخرین باری که یک زن در انتخابات ریاست جمهوری روسیه نامزد شد در سال ۲۰۰۴ بود. در این سال، «ایرینا خاکامادا»، معاون سابق رییس دومای روسیه، تنها موفق به جذب نزدیک به ۴ درصد آرا شد. «الا پامفیلوا» که هم اینک عضو کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه است، در سال ۲۰۰۰ تنها موفق به کسب ۱ درصد آرا شد.

نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد مردم روسیه تمایلی به انتخاب یک زن به عنوان رییس جمهور ندارند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه همچنان محبوبترین سیاستمدار در میان روس‌ها است.

 انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها