رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:
ماراتن دلار این روزها همه را نگران کرده است انگار سرتوقف ندارد و همچنان درحال تاختن است.
کد خبر: ۳۴۴۷۰۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

به گزارش صدخبرمحمد رضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا مجلس قصد ورود به این موضوع را ندارد گفت: تصمیم در این حوزه برعهده بانک مرکزی است باید ببینیم آنها چه تصمیمی می گیرند وبه احتمال زیاد دوشنبه آینده در این خصوص با مسئولان بانک مرکزی جلسه ای خواهیم داشت.

وی افزود: ما به طور حتم پیگیریهای خود را خواهیم داشت واز مسئولان بانک مرکزی در خصوص چگونگی این افزایش قیمت جویا خواهیم شد و بانک مرکزی نیز باید ما را درجریان تصمیمات کوتاه مدت و بلند مدت خود برای حفظ قیمت دلار قرار دهد.

نماینده کرمان در پاسخ به این پرسش که آیا هفته آینده برای تصمیم در این خصوص دیر نیست اظهارداشت :چاره ای نیست و نمی توانیم جلسه را جلو بیندازیم .چون باید تا دوشنبه صبر کنیم ،تا از سیاست های بانک مرکزی مطلع شویم.

رییس کل بانک مرکزی نیزدیشب در واکنش به نوسانات روزهای اخیر بازار ارز گفت:«ارزهای مختلف در دنیا نوساناتی دارند و حتی قوی‌ترین ارزها هم دچار نوسان نرخ برابری با ارزهای دیگر می‌شوند.»

‌ ولی الله سیف طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود درباره نوسانات بازار ارز و اقدام بانک مرکزی نوشت:بانک مرکزی نسبت به نوسان نرخ ارز بی تفاوت نیست و وظیفه دارد که از نوسانات هیجانی بازار ارز جلوگیری کند و اگر بانک مرکزی مداخله کند، ممکن است به شکل موقت بشود بازار را کنترل کرد، اما شرایط باز به همان شرایط قبل برمی گردد و این امر بازار را از پیش بینی پذیر شدن خارج می کند.

اگر بانک مرکزی وظیفه اش را درست انجام دهد، اخبار هیجانی تاثیری در بازار ایجاد نمی کند و باید سعی کنیم که این فضا را ایجاد کنیم. اوج تاثیر حرف های ترامپ در امور بانکی آثار هیجانی است که ممکن است در بازار ارز ایجاد شود ولی این اثرات بلندمدت نخواهد بود و در هیچ اقتصادی این گونه حرف ها نمی تواند اثرات بلند مدت بگذارد و همه این حرف ها اثرات موقت دارد.


انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها