شرکت خوشنام تویوتای ژاپن همواره در بکارگیری فناوری‌های نوین در عرصه جهانی پیشگام بوده است؛ از این رو در کنار عرضه و گسترش خودروهای هیبریدی، دست به کار شده و مدل هیدروژنی تویوتا میرای را عرضه کرده است.
کد خبر: ۳۴۳۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
به گزارش صدخبر شرکت خوشنام تویوتای ژاپن همواره در بکارگیری فناوری‌های نوین در عرصه جهانی پیشگام بوده است؛ از این رو در کنار عرضه و گسترش خودروهای هیبریدی، دست به کار شده و مدل هیدروژنی تویوتا میرای را از سال 2014 به بازار ژاپن و ایالات متحده امریکا عرضه کرده است.

البته شرکت رقیب هموطن تویوتا یعنی هوندا نیز بی‌کار ننشسته و در همان برهه زمانی خودروی هیدروژنی خود را عرضه کرده است و در عین حال هیوندای کره جنوبی نیز کار را با توسان هیدروژنی آغاز نموده است.

پیشرانه هیدروژنی این اتومبیل پاک که از پیل سوختی با فرآیند ترکیب هیدروژن با اکسیژن قدرت می‌گیرید، می‌تواند 153 اسب‌بخار نیرو و 335 نیوتن‌متر گشتاور تولید کرده و خروجی آن از لوله اگزوز تنها آب، مایع حیات است!

اکنون به جز کشور ژاپن در ایالت کالیفرنیای امریکا جایگاه‌های عرضه هیدروژن مانند بنزین بسیار فراگیر شده و مالکان خودروهای هیدروژنی هیچ دغدغه‌ای را از این بابت احساس نمی‌کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها