در آستانۀ سالروز فتح بزرگ خرمشهر، کتاب «تبسم‌های جبهه»، به‌قلم حمیدداودآبادی در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.
کد خبر: ۳۴۰۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
به گزارش صدخبر : به نقل از روابط عمومی مجمع ناشران انقلاب اسلامی،شایددرکنارهم قراردادن جنگ وشوخی،کمی غیرمنتظره باشد؛ اما ناب‌ترین شوخ‌طبعی‌ها را به شکل ساده وصمیمی درجنگ تحمیلی ودوران دفاع مقدس می‌توان پیداکردکه تاکنون چندان به آن پرداخته نشده است. داشتنِ زبانِ خوش ،باطراوت، معطر،مهذّب ولطيف،درنظراهل جهادوشهادت،كمترين باقيات‌الصالحات رزمندگان اسلام است. وقتي زمين وزمان در آتش التهاب وجنون دنياي ديوانۀامروز زيروزِبَر شدند، ملعبه وبازيچه ساختن مرگ،درجای‌جای فرهنگ جبهه‌ها خصوصاً شوخ طبعي‌هایش چشم‌هارا متحیّرمی‌کرد.

«تبسم‌های جبهه» مهمان نمازگزاران جمعه شد

کتاب«تبسم‌های جبهه»کاری متفاوت ازحمیدداودآبادی است که به خاطرات باصفاوخواندنی بچه‌های جبهه وجنگ می‌پردازد. در این کتاب، اخلاص و از خودگذشتگی، شجاعت وتیزهوشی ، معنویت و اخلاق الهی، وصفاوصمیمیت بین رزمندگان، به خوبی توصیف شده است و بیان شوخی‌ها و طنزهای آن مردان بزرگ در میان آتش جنگ به جذابیتش افزوده است. شوخی‌هایی که هیچ وقت ازمدارحق خارج نمی‌شد. خاطرات کتاب «تبسم‌های جبهه» که هر کدام از آنها می‌توانند مایۀ خلق آثارِ متعدد هنری شوند ،مسیر ویژه‌ای را برای ما بازمی‌کند تا باور ودبه جمعِ شوخِ رزمندگان، با تصویری متفاوت ازآنها روبروشویم؛تصویری فراتر ازترکش‌ها ومجروحیت‌های جنگ.

کتاب «تبسم‌های جبهه» از انتشارات مؤسسۀ شهید کاظمی، در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها