چلسی منینگ، سرباز سابق ارتش آمریکا و عامل افشای اسناد سری این کشور به وب‌سایت ویکی‌لیکس که پیش از این به ۳۵ سال زندان محکوم شده بود، قرار است امروز (چهارشنبه) مطابق لطفی که باراک اوباما در اواخر دوران ریاست جمهوری‌اش در حق او کرد، از زندان آزاد شود.
کد خبر: ۳۴۰۴۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
به گزارش صدخبر : چلسی منینگ، سرباز سابق ارتش آمریکا و عامل افشای اسناد سری این کشور به وب‌سایت ویکی‌لیکس که پیش از این به ۳۵ سال زندان محکوم شده بود، قرار است امروز (چهارشنبه) مطابق لطفی که باراک اوباما در اواخر دوران ریاست جمهوری‌اش در حق او کرد، از زندان آزاد شود.

منینگ در ژوئیه ۲۰۱۰ در حالی که هنوز عمل تغییر جنسیت انجام نداده و با نام "برادلی منینگ" مشهور بود به دلیل افشای حجم عظیم بیش از ۷۰۰ هزار سند نظامی و دیپلماتیک محرمانه به وب‌سایت افشاگر ویکی لیکس دستگیر شد.
 
افشاگر ویکی‌لیکس امروز آزاد می‌شود 

منینگ امروز از زندان فوق امنیتی "فورت لیونورث" در کانزاس آمریکا در حالی از زندان آزاد می‌شود که باراک اوباما پیش از ترک ریاست جمهوری حکم به تخفیف مجازات ۳۵ سال زندان او داد.

حامیان منینگ که سال گذشته میلادی دو بار در زندان خودکشی کرد اعلام کرده بودند که او احتمالا نمی‌تواند از این مجازات حبس طولانی زنده بیرون بیاید. با این حال او اکنون می‌تواند از حبس بیرون بیاید و آزادی را تجربه کند.

او در توئیتی روز دوشنبه نوشت: تنها دو روز دیگر تا آزادی به عنوان یک شهروند فاصله دارم، اکنون من مثل میلیون‌ها آمریکایی دیگر به دنبال علایق شخصی خواهم بود.

منینگ که اکنون ۲۹ سال دارد در زمان حبس دست به اعتصاب غذا زد تا به تدابیر انضباطی علیه خود اعتراض کند.

او چند روز پیش نیز نوشت: برای اولین بار من می‌توانم آینده خود را به عنوان چلسی منینگ ببینم. من می‌توانم زنده ماندن و زندگی به عنوان شخصی که واقعا هستم را تصور کرده و سرانجام در دنیای بیرون باشم.

منبع:برترینها
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها