خواندن کتاب باعث اعتلای روح و پرورش ذهن شده و همزمان با نزدیک شدن به تابستان و اوقات فراغت زمان آن فرا رسیده است تا با بهترین کتاب‌های جهان آشنا شوید.
کد خبر: ۳۴۰۴۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱
به گزارش صدخبر، با توجه به حجم انبوه کتاب از نویسندگان مختلف سراسر جهان، انتخاب بهترین نوع کتاب متناسب با سن، علاقه، میزان تحصیلات، محل زندگی و سبک خواندن اهمیت فراوان دارد.

کارشناسان به افراد توصیه می کنند برای انتخاب کتاب مناسب در وهله نخست از کتابدارها در کتابخانه‌ها راهنمایی بگیرند. همچنین صحبت با دوستان و آشنایان در خصوص کتاب هایی که خوانده اند، نیز می‌تواند در انتخاب کتاب خوب موثر باشد.

خواندن خلاصه کتاب، نقد، دیدن فیلم و سریال ساخته شده از روی کتاب، مطالعه زندگی‌نامه نویسنده و دیدگاه فکری‌اش، بررسی سوابق و جوایزی که نویسنده کتاب دریافت کرده و نیز بررسی میزان تیراژ کتاب همگی در انتخاب بهترین کتاب موثر است.

یکی از انواع سبک های نگارش که مورد علاقه خیل وسیعی از طرفداران کتاب است، کتابهای فلسفی است که بیشتر باب طبع جوانان است.

برخی کتب فلسفی به لحاظ ویرایشی بسیار سنگین هستند. در این مواقع، می توان از نسخه ساده شده کتاب یا خلاصه آن استفاده کرد.

کتاب‌های فلسفی باعث تغییر در تفکر و نگرش افراد می شود و می تواند در انتخاب جهت زندگی بسیار موثر باشد.

نویسندگان کتاب های فلسفی معمولاً سبک های مختلفی دارند که از جمله آن می‌توان به فلسفه های مثبت یا منفی، انتقادگرایانه، مذهبی، پوچ‌گرایی و مباحثی از این دست اشاره کرد که خواننده باید در انتخاب مکتب فلسفی دقت کند تا دچار آشفتگی ذهنی نشود.

بسیاری از فلاسفه مشهور جهان از دوران یونان باستان تا به امروز، مکاتب فکری منحصربفردی را بنیان نهاده‌اند که از این بابت کتاب های سقراط، ارسطو، کنفسیوس، لائوتسه، هگل، کانت، هایدگر و کپلستون شهرت بسزایی را از آن نویسندگان کرده‌اند.

بسیاری از کتاب های این فیلسوفان مشهور در دانشگاه های برتر جهان تدریس می‌شود و توصیفات بسیاری درباره آنان در طول تاریخ آورده شده است.

جدیدترین کتاب‌های فلسفی عصر حاضر که به عقیده بسیاری باید در فاصله سنی 20 تا 30 سال مورد مطالعه قرار گیرد، به شرح زیر است:

A History of Western Philosophy – Bertrand Russell

Beyond Good and Evil – Friedrich Nietzsche

Zen and the Art of Motorcycle Maintenance – Robert M. Pirsig

Descartes: Meditations on First Philosophy – René Descartes

 The World as Will and Representation – Arthur Schopenhauer

Meditations – Marcus Aurelius

The Brothers Karamazov – Fyodor Dostoyevsky

منبع: Why To Read

باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها