عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به شایع‌ترین نشانه‌های ابتلا به بیماری التهاب روده گفت: بیماری‌هایی همچون التهاب کبد و کبد چرب،‌ زردی و تنگی مجاری صفراوی می‌تواند از عوارض بیماری‌های التهاب روده باشد.
کد خبر: ۳۴۰۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۰
به گزارش صدخبر،شهرام آگاه در نشست خبری هفته سلامت گوارش به علائم شایع بیماری التهاب روده اشاره کرد و گفت: اسهال مزمن و طولانی‌ مدت، خونریزی در مدفوع و گاهی تکرر مدفوع و دل پیچه از نشانه‌های بارز ابتلا به بیماری التهاب روده است.


خبرگزاری فارس: شایع‌ترین نشانه‌های ابتلا به بیماری‌ التهاب روده

وی افزود: بیماری‌های التهاب روده به دو دسته کلی کرون و کولیت اولسروز تقسیم‌بندی می‌شود که نوع کولیت در ایران شایع بوده و از هر 5 نفر که مبتلا به IBD یا التهاب روده هستند 4 نفر کولیت داشته و یک نفر مبتلا به کرون است.

رئیس مرکز تحقیقات کولورکتال دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بیماری‌های کبدی همچون التهاب کبد و کبد چرب،‌ زردی و تنگی مجاری صفراوی از عوارض خارجی بیماری‌های التهاب روده بوده و در برخی از افراد حتی قرمزی چشم و زخم‌های پوستی می‌تواند نشانه‌های ابتلا به این بیماری باشد.

آگاه اضافه کرد: افرادی که مبتلا به کرون بوده به دلیل آنکه روده باریک آنها دچار مشکل شده در جذب مواد غذایی آنها اختلال رخ داده و دل درد شدید برایشان ایجاد می‌شود؛‌ همچنین ترشحاتی از پوست نیز ممکن است پدیدار شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: درمان کرون سخت‌تر از کولیت بوده و رنج سنی بیماران اصولا در دهه 2 و یا 3 زندگی و یا 6 و 7 زندگی است؛‌همچنین بیماری‌های التهاب روده چندان جنسیت در آن مطرح نبوده و هم زنان و هم مردان را در آن درگیر می‌کند.

فارسمطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها