برای اولین بار اعضای تیم ملی والیبال ژاپن برای انجام تمرین ضربات اسپک از چند ربات کمک گرفتند، امری که نشانگر پیشرفت علم رباتیک در این کشور است.
کد خبر: ۳۳۹۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷
به گزارش صدخبر،ربات های یاد شده در قالب تیم رقیب در برابر تور قرار گرفتند و به دفاع در برابر اسپک های اعضای تیم ملی ژاپن پرداختند.

در جریان انجام حملات تیم ملی ژاپن سه ربات طراحی شده به این منظور با هوشمندی و جاگیری مناسب به دفاع روی تور پرداخته و دست های خود را به سبک بازیکنان واقعی والیبال در مسیر توپ قرار می دادند تا جلوی اصابت توپ را به زمین بگیرند.

Image result for Volleyball

ربات های یادشده از سرعت جابجایی بالایی برخوردار بوده و قدشان نیز برای انجام دفاع مناسب به سرعت افزایش می یابد. سرعت جابجایی این ربات ها که ماشین سیاه شهرت یافته اند ۳.۷ متر در ثانیه است و از قابلیت خودآموزی و هوش مصنوعی بالایی برخوردارند. از این ربات ها در جلسات تمرین تیم ملی والیبال زنان ژاپن با موفقیت استفاده شده است.

البته این ربات ها فعلا تنها می توانند در مسیرهای از قبل تعیین شده حرکت کنند، اما در آینده مثل انسان ها غیرقابل پیش بینی شده و خود می توانند در این زمینه تصمیم بگیرند.

استفاده از ربات ها به عنوان حریف ورزشی کم کم در حال تسری به برخی رشته های دیگر ورزشی و از جمله فوتبال آمریکایی است و ربات های فوتبالیست نیز چندسالی است به شیوه های متنوع در دست طراحی و ساخت هستند.

مهر

مطالب مرتبط
برچسب ها: ژاپن ، ربات ، والیبال
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها