وزارت امنیت داخلی آمریکا درباره دیوار مرزی مکزیک اعلام کرد این دیوار باید 30 فوت (9 متر) ارتفاع داشته باشد.
کد خبر: ۳۳۸۹۹۹
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۰
به گزارش صدخبر،بنا بر مندرجات دو پرونده ارسال‌ شده به یک وبسایت دولتی، دونالد ترامپ ، رئیس‌ جمهور آمریکا مایل است در مرز مکزیک دیواری با 30 فوت (9 متر) ارتفاع بسازد که از سمتِ شمال ظاهری زیبا داشته باشد و بالا رفتن از آن و نفوذ به آن دشوار باشد.

تصویر ترامپ به دنبال ساخت دیواری 9 متری در مرز مکزیک

ساخت دیوار برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا یکی از وعده های انتخاباتی اصلی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده و وعده‌ای بسیار جنجالی بوده است.

کاخ سفید اوایل این هفته سه میلیارد دلار دیگر برای امنیت داخلی آمریکا درخواست و اعلام کرد بخشی از آن به برنامه ریزی و ساخت دیوار در مرز مکزیک اختصاص خواهد یافت.

در سندی که جمعه شب در پایگاه اینترنتی اداره گمرکات و محافظت مرزی آمریکا منتشر شد آمده است این دیوار باید 30 فوت ارتفاع داشته باشد و با بتون ساخته شود.

در این سند آمده است ساخت دیوار با ارتفاع بیش از 18 فوت مرسوم نیست؛ اما این دیوار باید ویژگی هایی داشته باشد که افراد نتوانند از آن بالا بروند و همچنین حفر تونل زیر آن امکانپذیر نباشد.

ترامپ در روزهای اخیر از پیشرفت عالی برنامه ساخت دیوار سخن گفته است گرچه هنوز معلوم نیست آیا شرکتی برای ساخت آن طرحی را در اختیار دولت آمریکا قرار داده است و آیا این طرح احتمالی از سوی دولت رد شده است یا خیر.

العالم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها