فرماده یگان‌های مدافع خلق کرد در سوریه گفت که حمله‌ای که واشنگتن از آن برای بیرون راندن داعش از شهر رقه حمایت می‌کند ابتدای آوریل کلید خواهد خورد.
کد خبر: ۳۳۸۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۹
به گزارش صدخبر :  فرماده یگان‌های مدافع خلق کرد در سوریه گفت که حمله‌ای که واشنگتن از آن برای بیرون راندن داعش از شهر رقه حمایت می‌کند ابتدای آوریل کلید خواهد خورد.

سیبان حمو، فرمانده یگان‌های مدافع خلق کرد در سوریه گفت: در مورد تصمیم آزادسازی رقه از دست داعش و یورش به آن باید گفت که تصمیم قطعی شده است و با آغاز ماه آوریل عملیات نظامی کلید می‌خورد و ما معتقدیم که آزادسازی رقه بیش از چند هفته طول نخواهد کشید.

حمو تاکید کرد که تمهیدات و مقدمه چینی‌ها برای این حمله در مراحل بالایی قرار دارد و به ویژه پس از آنکه این شهر از سه طرف غرب، شمال و شرق به محاصره درآمد آمادگی جنگی از لحاظ تجهیزات و نیروهای مبارز کافی است.

این رهبر کرد اظهار کرد: هدف سیاسی یگان‌های مدافع خلق کرد تضمین حقوق مردم کرد در سوریه از لحاظ حقوقی و قانون اساسی است و ما می‌خواهیم که این اهداف با مذاکرات سیاسی محقق شود و در آن زمان مشکلی با نظام وجود نخواهد داشت.

وی افزود که اولویت یگان‌های مدافع خلق کرد مبارزه با تروریسم در اقصی نقاط سوریه است چرا که یگان‌های کرد بخشی از سوریه هستند.


برترین ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها