رئیس رسانه ملی در مراسم تجلیل از مستند سازان ویژه انقلاب اسلامی تاكید كرد:
رئیس رسانه ملی در مراسمی، از برگزیدگان مستندهای ویژه انقلاب اسلامی كه در دهه فجر امسال پخش شدند، تجلیل كرد.
کد خبر: ۳۳۸۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
به گزارش صدخبر :   به نقل از روابط عمومی صداوسیما؛ رئیس رسانه ملی در مراسمی، از برگزیدگان مستندهای ویژه انقلاب اسلامی كه در دهه فجر امسال پخش شدند، تجلیل كرد. 

دكتر علی عسكری در این مراسم با قدردانی از مستند سازان ویژه انقلاب اسلامی، این مستندسازان جوان و خلاق را از رویش‌های انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار داشت: تلویزیون یك رسانه مستند است تا یك رسانه نمایشی و با توجه به گرایش مردم به شناخت واقعیت‌ها، مستند بهترین گونه برای پاسخ به این تمایل مخاطبان است. 

رئیس رسانه ملی با اشاره به نقشه و تلاش دشمن برای سیاه‌نمایی و ناكارآمد نشان دادن نظام اسلامی خاطر نشان كرد: مستند ساز انقلابی وظیفه دارد كه پیام اسلام و انقلاب اسلامی، تمدن دیرینه و دستاوردهای نظام اسلامی را صادقانه و عمیق نمایش داده و ضمن تحلیل این واقعیت‌ها راه سازندگی و امید را به مردم نشان دهد. مستند سازان راویان صادق پیام انقلاب اسلامی هستند.

وی در ادامه ضمن تأكید بر عمیق بودن موضوع در برنامه‌های مستند، یادآور شد: مستندها نیازمند تحقیق عمیق هستند تا بتوانند عمق موضوع را برای مخاطبان خود واكاوی كنند. 

دكتر علی عسكری در ادامه افزود: مستند برای رسانه‌هایی همچون تلویزیون كه مسئولیت اجتماعی داشته و با مردم سر و كار دارند بسیار اهمیت دارد و بر این اساس پخش مستند باید در دستور كار همه شبكه‌های تلویزیونی قرار گیرد. 

رئیس رسانه ملی مستند سازان را چشم ناظر و بینای جامعه دانسته و تاكید كرد: مستند می تواند با نگاه واقع بینانه، روایتگر نیازهای مردم باشد و آنان را با خود همراه سازد و بر این اساس باید از این فرصت تاثیر گذاری، استفاده لازم و بهره درست را گرفت. 

دكتر علي عسكری نقطه اتكای مستند را تلویزیون دانست و افزود: اولین دغدغه شما مستند سازان ، اصل انقلاب باشد و بعد از آن كارآمدی نظام جمهوری اسلامی را در حوزه‌های مختلف در قالب مستند به آگاهی مردم برسانید. 

وی از مستند سازان خواست در خصوص چیستی نظام اسلامی، سبك زندگی ، تاریخ و تمدن ایران اسلامی، تحولات منطقه، رویش‌های علمی و پدیده شهرنشینی به تولید مستندهای اثرگذار بپردازند. 

رئیس رسانه ملی با تاكید بر لزوم بازخوانی حوادث تاریخی و زنده كردن آن‌ها خاطرنشان كرد: در حال حاضر با توجه به برنامه ریزی غربی‌ها برای مقابله با تمدن و فرهنگ اسلامی - ایرانی و تلاش برای  وارونه جلوه دادن واقعیت های نظام و كشور، مستندسازان وظیفه دارند ضمن واكاوی و شناخت درست واقعیت‌ها، آن را برای مردم تشریح كنند. 

دكتر علي عسكری با اشاره به پخش مستندهای ویژه انقلاب در دهه فجر امسال كه برخی از تصاویر این مستندها برای اولین بار پخش شده بودند، اظهار داشت: این مستندها مورد توجه و اقبال عمومی مردم قرار گرفته است و اطلاعات دریافتی ما از نظرات مردمی و به خصوص جوانان نشان می دهد كه در قالب این مستندها با تاریخ و چگونگی شكل گیری انقلاب اسلامی آشنا شده‌اند. 

دكتر میر باقری معاون رئیس رسانه ملی در امور سیما نیز در سخنانی با اشاره به صحنه نبرد فرهنگی دشمن با ارزش های اسلامی، اظهار داشت: در عرصه نبرد فرهنگی، مستند ساختاری جدی است كه می تواند ضمن انتقال مناسب پیام، اطلاعات واقعی را برای خنثی كردن نقشه دشمنان در اختیار مخاطبان قرار دهد. 

دكتر میرباقری با اشاره به وجود ظرفیت‌های مناسب در حوزه مستند و ضرورت حمایت از مستندسازان جوان و خلاق شبكه‌های مختلف، از برنامه ریزی سیما برای تولید مستندهای بیشتر در شبكه‌های تلویزیونی خبر داد. 

سلیم غفوری مدیر شبكه مستند سیما نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در فرآیند تولید مستندهای ویژه انقلاب اسلامی، برخورداری از روایت خوب، استفاده مناسب از آرشیو، بهره گیری از نیروهای جوان و خلاق و استفاده از قالب روایت در تولید این مستندها را از جمله ویژگی‌های مهم این تولیدات  برشمرد. 

در پایان این مراسم رئیس رسانه ملی با قدردانی از تهیه كنندگان مستند انقلاب در دهه فجر از مستندهای برتر در برابر طوفان ، قصه‌های انقلاب ، خط به خط، خط اصیل و پرونده 1220 تقدیر كرد. 

اسامی مستندهايی كه در اين مراسم از دست‌اندركاران آنان قدردانی شد، به شرح جدول زير است: 
 
 مستندهای منتخب دهه مبارك فجر - 1395

برای مشاهده جدول کلیک کنید

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها