محمد حمزه‌ای :
کد خبر: ۳۳۷۷۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
به گزارش صد خبر  : محمد حمزه‌ای کارگردان سینما که امسال با فیلم «آذر» در بخش اصلی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد، در خصوص ورود پرشور فیلم اولی‌ها و فیلمسازان جوان به سینما،  گفت: با توجه به اینکه چند سالی است شکل تولید با حضور بخش دیجیتال تا اندازه‌ای ارزانتر شده، طبیعتا ورود نیروها و فیلمسازان جوان نیز تا حدودی آسان‌تر شده است. پس در هر عرصه‌ای زمانی که نیروهای جوان می‌توانند با یک اندیشه، نگاه، سلیقه و با یک فرم جدیدی حضور پیدا کنند باید آن را به فال نیک گرفت؛ چون به طراوت و شادابی کلیت فضای جامعه کمک می شود. 

وی افزود: به نظرم فیلمسازان جوان بیشتر تابوشکنی می‌کنند تا اینکه قواعد را زیر پا بگذارند؛ چون سینما به زعم من قاعده ای دارد که برایش فرقی نمی‌کند یک فیلمساز پیشکسوت و یا جوان با قواعد و قوانینش جلو برود. یعنی در کل باید اساس سینما را دانست. حالا در این میان، در برخی فیلمسازان جسارت نیز وارد عمل شده و باعث نگاه و پرداخت جدید می شود. 

این کارگردان ادامه داد: اتفاقا باید بدانیم ورود به سینمای ایران سخت و دشوارتر، ماندن در آن است. اگر به لحاظ فکر، اندیشه و توانایی آن انرژی لازم را نداشته باشیم، به خودی خود و پس از مدتی سینما ما را پس می‌زند. 

حمزه‌ای با اشاره به مشکل عمده سینمای ایران اظهار داشت: مشکل عمده‌ سینمای ما این است که برای کوتاه کردن مسیر در جهت رسیدن به هدف، از روی دست هم می‌نویسیم و این عدم تنوع در تولیدات و ژانر را به همراه دارد. از سویی امروز به خاطر حجم بالای هزینه‌های تولید، فیلم‌ها به سمت آپارتمانی شدن رفتند. 
 منبع:برترین ها
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها