در مراسمی که دیروز برگزار شد "احمد حسین" به عنوان وزیر امور مهاجرت کانادا انتخاب شد.
کد خبر: ۳۳۶۹۰۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۷
به گزارش  صدخبر : برای نخستین بار فردی عربی الاصل، برای وزارت در دستگاه دولتی کشور کانادا انتخاب شد. در مراسمی که دیروز برگزار شد تمام وزرای جدید در مقابل "جاستین ترودو"؛ رهبر حزب لیبرال کانادا سوگند خوردند و "احمد حسین" به عنوان وزیر امور مهاجرت انتخاب شد.   

در این مراسم "فرانسوا فیلیپ" به عنوان وزیر امور تجارت بین الملل و "کارینا گلد" به عنوان وزیر نهادهای دموکراتیک و "مریم منصف الافغانیه" به عنوان وزیر امور بانوان انتخاب شدند. "احمد حسین"؛ وزیر جدید امور مهاجرت، متولد سال 1975 در سومالی است. وی وکیل، فعال سیاسی و رئیس کنگره سومالی-کانادا و یکی از فعالان حقوق بشر و مدافع امور مهاجران است.
 
وی در سال 1993  و در سن 16 سالگی به کانادا مهاجرت کرد. دوره دبیرستان خود را در شهر "هامیلتون" گذراند سپس وارد دانشگاه اوتاوا کانادا شد. در همان سال ها چند بار برنده جایزه ملکه الیزابت و جایزه هیات داوران انتاریو شد.

گفتنی است؛ سومالی از زمان سرنگونی " محمد سیاد بری"؛ رئیس جمهور سابق این کشور، با مشکلات زیادی روبرو بود و در نظرسنجی که چندی پیش از 9.5 میلیون جوان زیر سی سال گرفته شد، یک سوم آنها علاقه مند به ترک سومالی بودند. 

همچنین بنابرگزارش سازمان ملل متحده؛ نزدیک به 1.5 میلیون نفر با سرنگونی "سیاد بری" از این کشور مهاجرت کردند.

نخستین وزیر عربی الاصل کانادا را بهتر بشناسید+ تصاویرمنبع:باشگا ه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها