چه عللی باعث شده است داعش دامنه عملیات خود را گسترش دهد و پیام این گروه تکفیری تروریستی به جهان چیست؟
کد خبر: ۳۳۶۵۸۴
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴
به گزارش صدخبر :شکست‌های سنگین گروه تکفیری صهیونیستی داعش در سوریه و عراق و لیبی از علل تشدید حملات این گروه در کشورهای مختلف است. افزایش حملات انتحاری شبکه داعش در کشورهای متعدد نشانگر حجم فشارهای نظامی به این شبکه در عراق و سوریه و لیبی است.

چه عللی باعث شده است داعش دامنه عملیات خود را گسترش دهد و این گروه تکفیری تروریستی چه پیام‌هایی می‌خواهد بدهد؟

افزایش حملات وحشیانه داعش و شدیدتر شدن این حملات به تحقق دو عامل بستگی دارد، نخست این که با افزایش فشارهای نظامی در جبهه‌های سوریه و عراق برضد داعش این گروه سعی در استفاده از عملیات وحشیانه‌تری می‌کند، تا از این طریق به زعم خود موازنه قدرت را به نفع خود نشان دهد و دوم این که از طریق نمایش تصاویر حاکی از عملیات تروریستی وحشیانه‌تر می‌کوشد تا تصویر نیرومندی از خود در میدان نبرد باقی بگذارد، اگر چه در واقعیت دستآوردهای چندانی هم ندارد.

راهکار داعش برای مقابله با شکست‌های متعدد در عراق و سوریه چیست؟ + تصاویر

گروه تروریستی داعش هر زمان که حلقه فشارها و محاصره نظامی برضد جنگجویانش را در سوریه و عراق محکم‌تر می‌بیند، دست به اقدامات وحشیانه‌تری می‌زند و حتی برای دامن زدن به این اقدامات وحشیانه از طریق دستگاه‌های رسانه‌ای خود این قبیل اقدامات را تبلیغ می‌کند و از این طریق می‌کوشد تا این جنایات جدید وحشیانه‌تر از طریق روزنامه‌ها و نشریات جهانی منعکس و گسترش یابند.

راهکار داعش برای مقابله با شکست‌های متعدد در عراق و سوریه چیست؟ + تصاویر

از زمان اعلام خلافت خود خوانده داعش در مناطق تحت تصرف خود در عراق و سوریه در اواسط سال ۲۰۱۴، چهره پلید این سازمان تروریستی به دلیل مجازات سنگینی که برای مخالفان خود در نظر می‌گرفت، بر همگان معلوم شد، این مجازات سنگین را داعش  بر ضد مخالفان خود یا کسانی که در برابر تصمیم‌های این دولت خودخوانده می‌ایستادند یا شک و تردید به دل راه می‌دادند، اعمال می‌شد.

برای مشاهده جزئیات خبر کلیک کنید

منبع:باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها