سخنگوی وزارت کشور، توضیحاتی درباره آخرین اخبار برگزاری انتخابات و جلسات ستاد انتخابات ارائه کرد.
کد خبر: ۳۳۶۵۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۴
به گزارش صدخبر :سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور  درباره برنامه‌ریزی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات آینده اظهار داشت: روز گذشته اولین جلسه ستاد انتخابات با رحمانی فضلی حضور وزیر کشور برگزار شد که در این جلسه وزیر بر حفظ سلامت، امنیت، انسجام و رعایت بی‌طرفی کامل حوزه‌های وزارت کشور در برگزاری انتخابات قانونمند و باشكوه تاکید کرد.


وی با اشاره به اصل کلی برگزاری انتخابات تصریح کرد: هماهنگی و همكاری تمام دستگاه‌ها و نهادهای نقش‌آفرین در امر انتخابات بسیار حائز اهمیت است و بر این اساس برنامه‌ریزی ها به گونه‌ای انجام شده تا بتوانیم حداکثر همراهی و هماهنگی را در سطح ملی، استان‌ها و شهرستان‌های کشور شاهد باشيم.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: اقداماتی که از تیر ماه سال جاری تاکنون در رابطه با برگزاری انتخابات سال آینده در حوزه‌های مختلف وزارت کشور انجام شده خدمت وزیر کشور گزارش شد که وی دستورات لازم را صادر کرد و تصمیماتی هم در این رابطه در ستاد اتخاذ شد.

سامانی درباره جزئیات مباحث مطرح شده در نخستین جلسه ستاد انتخابات یادآور شد: در این جلسه تفاوت‌هایی که قوانین سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس با هم دارند مورد بررسی قرار گرفت و در رابطه با انجام هر یک تمهیداتی از سوی وزارت کشور انجام شد.


* در 140 کشور صندوق اخذ رای ریاست جمهوری مستقر می‌شود


رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات گفت: در بیش از 1200 شهر و 39 هزار روستا انتخابات شوراهاي اسلامی برگزار خواهد شد، با توجه به هماهنگی‌های به عمل آمده در انتخابات ریاست جمهوری ایرانیان مقیم خارج از کشور هم در این انتخابات شرکت می‌کنند به طوری که در 140 کشور صندوق اخذ رای ریاست جمهوری خواهيم داشت.


* برگزاری جلسات ستاد انتخابات به صورت هفتگی 

وی از برگزاری جلسات ستاد انتخابات به صورت مستمر و هفتگی خبر داد و تصریح کرد: تحرکات انتخاباتی افراد و جریانات مختلف سیاسی در سطح کشور رصد می‌شود، همچنین آخرین اقدامات و گزارش هایی که هر یک از کمیته‌های تخصصی انجام دادند در جلسات ستاد مطرح می‌شود و تصمیم‌گیری‌ها نیز پس از تایید وزیر کشور به همه استانداری‌ها و فرمانداری ها جهت اجرا ابلاغ خواهد شد.منبع:باشگاه خبرنگاران
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها