نوبخت در نشست خبری:
سخنگوی دولت گفت: تا 6 دی‌ماه به 19 هزار و 509 واحد تولیدی، 13 هزار و 645 میلیارد تومان تسهیلات داده شد.
کد خبر: ۳۳۶۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۷
به گزارش صدخبر :  محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت سخنگوی دولت یازدهم که امروز سه‌شنبه 14 دی ماه برای نخستین بار نشست هفتگی خود را در مجلس شورای اسلامی برگزار کرد، با اشاره به آخرین اقدامات کوتاه مدت اقتصادی دولت بیان داشت: همان طور که می‌دانید خروج از رکود و رشد اقتصادی یکی از برنامه‌های مقطعی دولت از آغاز سال 1395 بوده که از سال گذشته استمرار داشته است.


وی با بیان اینکه رشد اقتصادی از دو مسیر در دولت تعقیب می‌شد افزود: نخست کمک به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در واحدهای تولیدی نیمه فعال که مقرر بود چیزی حدود 7 هزار 500 واحد را در حد 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یابد که آنها فعال شوند. همچنین در بخش دیگر مقرر بود که به طرح‌های عمرانی دولتی که در حال حاضر در حال اجرا است با تخفیف اعتبار فعال شود بنابراین سرمایه‌گذاری از دو مسیر اعطای تسهیلات به بخش خصوصی و اعطا و پرداخت اعتبارات به طرح‌های دولتی پیگیری می‌شود.

نوبخت درباره آخرین گزارش درباره رشد اقتصادی در کشور تاکید کرد: در حال حاضر برای 7500 واحد چیزی حدود 16 هزار میلیارد تومان برنامه داشتیم و برای طرح‌های عمرانی هم مقرر است تا پایان سال 37 هزار میلیارد تومان اعتبارات طرح‌های نیمه تمام اختصاص یابد.

سخنگوی دولت یازدهم با اشاره به آخرین گزارش درباره اعتبارات به طرح‌های عمرانی کشور بیان داشت: در حال حاضر موفق شدیم بالغ بر  13 هزار میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های عمرانی اعطا کنیم و همچنین تا تاریخ ششم دی ماه توانسته‌ایم به 16 هزار و 509 واحد تولیدی چیزی حدود 13 هزار و 645 هزار میلیارد تومان تسهیلات اختصاص دهیم تا آن واحدهای تولیدی بتوانند از حالت نیمه رکود به حالت فعال تبدیل شوند.

نوبخت ادامه داد: بر اساس آخرین گزارشات 33 هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی تخصیص داده شد تا ما بتوانیم با اتمام حداقل 246 طرح و پروژه تا قبل از پایان دولت یازدهم آنها را آماده بهره‌برداری کنیم. محصول این دو سرمایه‌گذاری یعنی سرمایه‌گذاری از طریق اعطای تسهیلات به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری از طریق اعطای اعتبارات به طرح‌های تملک دارایی، موفق شدیم تا در شش ماه اول سال رشد حدود ششم و نیم درصدی با نفت و چهار و نیم درصدی بدون نفت داشته باشیم.

برای مشاهده جزئیات خبر کلیک کنید

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها